Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Bezpiecznego Internetu

Email Drukuj PDF

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest  na świecie od 10 lat, a w Polsce  od trzech, zawsze w pierwszej połowie lutego. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. W naszej szkole w ramach tej akcji uczniowie klasy II Technikum wraz z wychowawcą p. M. Drwięgą przygotowali krótką scenkę rodzajową, w której w nieco humorystyczny sposób przedstawili zagrożenia wynikające z poznawania ludzi w Internecie i udostępniania swoich danych. Scenka zakończyła się przestrogami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci oraz nauką, że nie zawsze wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie naszego łącza. Bądźmy rozważni i rozsądni, przy zawieraniu internetowych znajomości! Ostrożności nigdy nie za wiele, pamiętajmy o tym!

M.Z.

 

LODz i KKZ plany zajec na 18-19.022017 r.

Email Drukuj PDF

W zakładce Plany zajęć  LO dla Dorosłych wprowadzono plany zajęć na zjazd 18-19 lutego 2017 r.

 

Dzień Rodzica

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 8 lutego odbył się już po raz czwarty Dzień Rodzica. W programie spotkania znalazło się podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej za pierwszy semestr. Pan Dyrektor przedstawił uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w nauce, frekwencję i najlepsze zachowanie, wyczytał  również uczniów ze 100% frekwencją. Prymusom z każdej klasy zaproponował tradycyjnie w kwietniu wycieczkę, tym razem w planach Bieszczady i okolice. Rodzice i opiekunowie, racząc się pysznym ciastem, owocami i kawą, obejrzeli prezentacje i pokazy różnorodnych zainteresowań, pasji oraz hobby w wykonaniu uczniów, jak i nauczycieli.

Wielkie wrażenie na wszystkich wywarł pokaz tańca standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu ucznia klasy III LO- Marcina Żelaznego, który doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie od siedmiu lat pod okiem mistrzów i obecnie prezentuje klasę B. Rodzice na własne oczy przekonali się, ile osiągnął już w tej dziedzinie tańcząc przed nimi ze swoją partnerką Dominiką Szpaczyńską. Nie mniej interesujący okazał się pokaz serwowania ananasa w wykonaniu Dyrektora naszej szkoły, który ze zręcznością prawdziwego Master Chefa, szybko, sprawnie i z humorem "rozebrał"  ananasa na części pierwsze dwoma sposobami. Zebrani mogli podziwiać również sztukę carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach, w której specjalizuje się Pani Wioleta Żuchowska- wicedyrektor szkoły. Razem z uczennicą kl. III Technikum- Michaliną Badeńską zaprezentowały kunsztowne rzeźby wykonane w żółtych i zielonych melonach oraz efektowne kompozycje wykonane z rzepy, buraka, ananasa, czy banana. Te piękne rzeźby, w drodze losowania trafiły w ręce zaskoczonych i zadowolonych rodziców. Uczniowie z Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali okolicznościowe nakrycie stołu na romantyczne spotkanie, a nawet umożliwili rodzicom sprawdzenie swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Spotkanie zakończyło się prezentacją fryzury wieczorowej z długich włosów przygotowanej przez Dominikę Szutko- uczennicę klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i jednocześnie laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosłą Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego w Gdańsku. Zebrani mogli podziwiać również umiejętności fryzjerskie Adrianny Żaboklickiej - naszej absolwentki, która na co dzień  pracuje we własnym Salonie Fryzjerskim Ada w Starym Dzierzgoniu. Ponadto rodzice wpisywali się do Złotej Księgi i głosowali na najciekawsze fotografie wykonane przez członków Szkolnego Koła Fotograficznego LUX .

Na każdego rodzica czekały biuletyny z życia naszej szkoły oraz niespodzianka- szkolny kalendarz na rok 2017 ze zdjęciami uczniów z różnych uroczystości, wyjazdów, akcji i wycieczek.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, cieszymy się z frekwencji rodziców i opiekunów. Zapraszamy na pełen niespodzianek Dzień Rodzica już za rok :)

M.Z.

 

Połowinki 2017

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy połowinkowej , w której uczestniczyli uczniowie II LO i III T.

 

Biuletyn grudzień-styczeń

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do lektury biuletynu za miesiące grudzień i styczeń.

Aby pobrać plik w formacie *pdf - kliknij

 

Sprawozdanie z zawodów sportowych – I semestr roku szk. 2016/2017.

Email Drukuj PDF

W „Lesie Betoniarskim” 26.09.2016 roku odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. W zawodach startowało 41 uczniów- 19 dziewcząt i 22 chłopców. W kategorii dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły: Joanna Potaś z klasy I LO – I miejsce, Małgorzata Małachowska z klasy I ZSZ – II m., Julia Kowalska z klasy I T – III m. W kategorii chłopców: I miejsce_ Daniel Twardowski z klasy II T, II m. –Dawid Stachowiak z klasy III ZSZ, III m- Szymon Kacprowicz z klasy II ZSZ.


Na boisku ORLIK w dniu 19.09.2016r. uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej  z reprezentacją Gimnazjum im. Jana Pawła II W Dzierzgoniu. Zespół Szkół reprezentowali uczniowie   III Klasy ZSZ: Gracjan Bączek, Adrian Grzywacz, Filip Kurdziel, Patryk Paw, Krzysztof Piotrowski, Dawid Stachowiak, Daniel Żukowski, Brajan Nowakowski.

 

Na stadionie leśnym w Mikołajkach Pomorskich, w dniu 06.10.2016 roku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady 2016/2017. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sztafeta dziewcząt wywalczyła II miejsce. W jej skład wchodziły : Roksana Bączek, Paulina Czupyt, Agata Dunia, Kaja Graczyk, Klaudia Jarzembińska, Julia kowalska, Martyna Mazurek,  Joanna Krzywdzińska, Małgorzata Małachowska,  Monika Potaś, Dorota Sinko.

Sztafeta chłopców w składzie: Adrian Grzywacz, Michał Jas, Michał Junak,  Szymon Kacprowicz, Damian  Majcherski, Patryk Paw, Krzysztof Sinko, Dawid Stachowiak, Daniel Twardowski, Daniel Żukowski została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Dzierzgoniu dnia 16.11.2016 r. odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach Licealiady 2016/2017. W rozgrywkach  wzięły  udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu sztumskiego.  I miejsce wywalczył Zespół Szkól im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, II miejsce zajął Zespól Szkół im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach,  na III miejscu uplasował się Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Gajewski, Szymon Kacprowicz, Jakub Maryniowski, Jakub Kaczmarek, Dawid Stachowiak, Maciej Jankowski, Jakub Skibniewski, Marceli Majewski, Filip Orłowski, Krystian Chwesiuk.

 

W "Lasku Betoniarskim", w Dzierzgoniu, 05 listopada 2016 roku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz II Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu a partnerem było Stowarzyszenie Norwid w Dzierzgoniu przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sztumie, Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, LGD ”Kraina Dolnego Powiśla”, PUP w Dzierzgoniu, RTI w Dzierzgoniu oraz Pośrednictwa Ubezpieczeniowego s.c. E. i K. Nazarewicz. Bieg odbywał się w jedenastu kategoriach, do których zgłosiło się 100 zawodników z powiatu sztumskiego, elbląskiego i ostródzkiego. Na pokonanie trasy wyznaczonej na mapie „Norwidówka” uczestnicy mieli godzinę. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: Dziewczęta - K10 I miejsce Nikola Kolasa II miejsce Blanka Mackiewicz III miejsce Agata Pietrzak Chłopcy - M10 I miejsce Gabriel Mackiewicz II miejsce Michał Skurtys III miejsce Mateusz Nosal Dziewczęta - K12 I miejsce Oliwia Jabłońska II miejsce Julia Pawella SP Bruk III miejsce Sabina Wodnicka Chłopcy - M12 I miejsce Kacper Chwesiuk II miejsce Jakub Zaporowicz III miejsce Michał Klimek Dziewczęta K15 I miejsce Anna Krauze II miejsce Marzena Kruszyńska III miejsce Roksana Bączek Chłopcy - M15 I miejsce Tomasz Melka II miejsce Michał Żemojdzin III miejsce Tutaj Kacper Dziewczęta - K19 I miejsce Martyna Mazurek II miejsce Joanna Trzaska III miejsce Klaudia Jarzębińska Chłopcy - M19 I miejsce Michał Junak II miejsce Jakub Typański III miejsce Karol Chwesiuk Kobiety OPEN 1995 i starsze I miejsce Magdalena Niechciał -Wodnicka II miejsce Katarzyna Klimek III miejsce Jolanta Szewczun Mężczyźni OPEN 1995 i starsi I miejsce Roman Typański II miejsce Marek Kędzierski III miejsce Krzysztof Kraśniewski Kategoria rodzinna I miejsce Łukasz i Zbigniew Klimek II miejsce Kinga i Zbigniew Mazurkiewicz III miejsce Hanna i Piotr Szpejewscy Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego pani Jolanta Szewczun oraz Starosta Powiatu Sztumskiego pan Wojciech Cymerys.

 

2 grudnia 2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Kacprowicz, Maciej Jankowski, Jakub Kaczmarek, Marcel Majewski, Jakub Maryniowski, Dawid Stachowiak, Jakub Skibniewski wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w Kwidzynie. Chłopcy po zaciętej walce zdobyli trzecie miejsce.

 

Dnia 5 grudnia 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 51 uczniów – dwadzieścia pięć dziewcząt oraz dwudziestu sześciu chłopców.

Klasyfikacja

Kategoria dziewcząt

I m       Katarzyna Kruszewska II LO

II m      Dominika Sakwińska  IV T

III m     Joanna Trzaska III T

Kategoria chłopców

I m       Grzegorz Lis II ZSZ

II m      Andrzej Dziedzic II LO

III m     Szymon Kacprowicz II ZSZ

 

W Zespole Szkół w Barlewiczkach 9.12.2016r. odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Katarzyna Kruszewska, Dominika Sakwińska, Joanna Trzaska zajęła II miejsce a reprezentacja chłopców w składzie: Andrzej Dziedzic, Szymon Kacprowicz, Grzegorz Lis zajęła III miejsce.

 

 

Kto otrzyma Stypendium Starosty Sztumskiego ?

Email Drukuj PDF

W wyniku klasyfikacji śródrocznej 23 uczniów naszej szkoły  spełniło  warunki regulaminu i będzie ubiegać się o Stypendium  Starosty Sztumskiego o charakterze motywacyjnym, czyli za wyniki w nauce. Wnioski do pedagoga szkolnego złożyło 16 uczniów z Technikum, 5 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 2 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego.

 

Uczniowie, którzy spełniają warunki regulaminu:

1. Tomasz Wilewski - kl. II LO

2. Katarzyna Kruszyńska - kl. II LO

3. Katarzyna Czupyt - kl. II ZSZ

4. Patryk Krawczyk - kl. II ZSZ

5. Grzegorz Kruszyński - kl. II ZSZ

6. Agata Dunia - kl. III ZSZ

7. Dominika Szutko - kl. III ZSZ

8. Karolina Solka - kl. I T

9. Klaudia Jarzembińska - kl. II T

10. Agata Pliszka - kl. II T

11. Konrad Abramczyk - kl. III T

12. Amelia Kleina - kl. III T

13. Agnieszka Rakoczy - kl. III T

14. Klaudia Standarska - kl. III T

15. Joanna Trzaska - kl. III T

16. Natalia Walkiewicz- kl. III T

17. Alicja Zasowska - kl. III T

18. Justyna Aleksandrowicz - kl. IV T

19. Milena Bednarska - kl. IV T

20. Sylwia Budka - kl. IV T

21. Paulina Czupyt - kl. IV T

22. Sandra Haber - kl. IV T

23. Anna Jarzembowska - kl. IV T

Za wszystkich trzymamy oczywiście kciuki! W kolejnym numerze Biuletynu podamy imienną listę szczęśliwych stypendystów.

M.Z.

 

Studniówka 2017

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do oglądania fotorelacji ze Studniówki 2017.

 

Termin I zjazdu LODz i KKZ

Email Drukuj PDF

I zjazd dla semestru IV i VI LODz oraz kwalifikacyjnego kursu zawodowego sem. II odbędzie się w dniach 4-5 lutego 2016 r.

 

Spotkanie uczniów klas I z dzielnicowym

Email Drukuj PDF

Zbliża się zimowy czas odpoczynku dla uczniów z naszego województwa, dlatego w szkole, jak co roku odbyła się akcja edukacyjno- prewencyjna "Bezpieczne ferie zimowe". Pogadankę przeprowadził w środę 11 stycznia 2017 r. sierż. szt. Mateusz Lepka- dzielnicowy miasta Dzierzgoń. Uczniowie wysłuchali rad, porad i przestróg odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zabaw na lodzie, sposobów spędzania wolnego czasu oraz bezpieczeństwa w sieci. Szczególną uwagę młodzieży dzielnicowy zwrócił na problem cyberprzemocy i hazardu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. I Technikum, kl. I Liceum Ogólnokształcącego oraz z kl. I Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

M. Z.

 


Strona 1 z 33

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 558
Zakładki : 3
Odsłon : 327494

Ulti Clocks content
1 (4).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Lutego 2017
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Do końca roku zostało 316 dni.
Zodiak: Ryba

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15