Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

41 Elbląski Wiosenny Rajd "EL-WI-RA"

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny Koło Turystyczne “Kompas” wzięło udział w corocznym, wiosennym rajdzie “EL-WI-RA”. Tym razem do pokonania mieliśmy 10 kilometrów.
Nasza trasa to Pagórki –Czarna droga– Kadyny. Podczas rajdu mogliśmy zobaczyć pomniki przyrody m.in. Dąb Barzyńskiego, Rezerwat Przyrody Lasów Kadyńskich oraz zwiedzić słynną stadninę koni w Kadynach. Na zakończenie naszej przygody oczywiście niezbędny element czyli ognisko, kiełbaski i konkursy dla uczestników.
Warto nadmienić, że 41 Rajd Wiosenny “EL-WI-RA” był realizacją Programu Edukacyjnego „Uczyć się, aby być" oraz uczczeniem 110 rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.
Dziękuję wszystkim za udział I zapraszam do udziału w następnej przygodzie.

A. Barańska


Emotikon grin

 

Kolejne wiadomości od Josepha z Zambii

Email Drukuj PDF

"Drugi semestr rozpoczęty ! Nasze dzieci przed szkołą w Mpanshya w oczekiwaniu na pierwsze lekcje. Czy rozpoznajecie swoich podopiecznych ?"


 

Dzień Otwarty Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Email Drukuj PDF

Przedstawiamy fotorelację z  Dnia Otwartego naszej szkoły, który odbył się 12 maja 2016 roku. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla gimnazjalistów można było obejrzeć pokaz musztry paradnej, pokaz udzielania pierwszej pomocy przez strażaków ( uczniów naszej szkoły ), postrzelać na strzelnicy- również z łuku -, zapoznać się z różnymi rodzajami broni na pokazie broni, porozmawiać z przedstawicielami Policji, Państwowej Straży Pożarnej i wojska na temat pracy w służbach mundurowych. Obejrzeć i popracować na komputerach mobilnej pracowni komputerowej, wspólnie z kolegami z klasy przyrządzić przepyszną sałatkę. Nauczyć się ciekawej sztuki carvingu. Na giełdzie ofert porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, którzy prezentowali w auli szkoły swoje stoiska. Wygrać w loterii ciekawą nagrodę... Uff , sporo tego było Emotikon smile Zapraszamy do nas gimnazjalistów bo u nas nigdy nie jest nudno !!!


 

Pożegnanie absolwentów 2016

Email Drukuj PDF

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów z klas : III LO, IVT i III LOD. Wśród gości powitaliśmy pana Starostę Powiatu Sztumskiego Wojciecha Cymerysa, pana Wicestarostę Antoniego Downarowicza, Burmistrz Miasta i Gminy Dzierzgoń panią Elżbietę Domańską, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Barbarę Jarocką oraz rodziców i opiekunów naszych absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru pocztom sztandarowym z klas młodszych, następnie pan starosta wręczył Stypendium Starosty Sztumskiego o charakterze motywacyjnym uczniom naszej szkoły (20 uczniów). Nastąpił długo oczekiwany moment wręczania świadectw, nagród i dyplomów. Na zakończenie nastąpiło uroczyste przekazanie tablo na ręce Dyrektora Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida pana Jarosława Drwięgi przez absolwentów rocznika 2016. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem : klasa III LO - Michalina Kuc, Karolina Pawlak, Daria Pławska, Paulina Świerczyńska, Daria Bobko, Monika Dawidowska, Wiktoria Kwolek, Alicja Markowicz, Wioleta Samiec, klasa IVT - Justyna Jędrzejewska.
Gratulujemy i życzymy wysokich wyników na maturze :)


 


Strona 1 z 68

Ulti Clocks content

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo

 

Przystąpiliśmy do realizacji projektu


Dzisiaj jest: Niedziela
29 Maja 2016
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15