Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

53 Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny Szkolne Koło Turystyczne „Kompas” wzięło udział w rajdzie pieszym. Organizatorem rajdu byli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu wraz z Urzędem Miejskim w Elblągu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwem Powiatowym w Elblągu i Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Nasza trasa: Bażantarnia pętla tramwajowa nr 2–szlak żółty –szlak niebieski –szlak czerwony – Park Dolinka -Elbląg Muzeum - łącznie 11 km.
Na mecie przy muzeum uczestnicy rajdu mogli skosztować chleba ze smalcem, kiełbasek oraz waty cukrowej. Mogliśmy uczestniczyć również w jarmarku historycznym i zwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Warto przypomnieć, że rajd zorganizowany był w ramach Światowego Dnia Turystyki.
A. Barańska

 

Zawody strzeleckie

Email Drukuj PDF

19 września na dzierzgońskiej strzelnicy odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane we współpracy z Kwidzyńskim Stowarzyszeniem Sportowo-Kolekcjonerskim „Gward”. W zawodach wzięli udział przedstawiciele klasy wojskowej i klas mundurowych. Pierwszą i drugą lokatę zajęli weterani z III LO, czyli kolejno Marcin Kościński i Maciej Miszkiewicz. Dla klas pierwszych była to pierwsza przygoda  z bronią, tym większa radość dla Dawida Botkiewicza, który zdobył III miejsce. Nagrodą dla zwycięzców była seria z „kałaszka”.  Na wszystkich zawodników i organizatorów czekała przepyszna grochówka według przepisu „szefa”.

 

ERASMUS + w Dzierzgoniu

Email Drukuj PDF

Wymiana tuż, tuż…

Już dziś, tj. w poniedziałek 21/09 rozpoczyna się międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu ERASMUS +. Udział w niej weźmie 10 uczniów z dzierzgońskiego Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, zaś gośćmi będzie 12 osobowa grupa młodzieży z niemieckiego miasta Rotenburg. Tematem wymiany jest „Przedsiębiorczość – pomysł młodych n...a życie”. Projekt realizowany jest przez Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne w Dzierzgoniu. Przewidujemy wiele ciekawych warsztatów oraz zajęć mających na celu przybliżenie uczestnikom projektu nie tylko tematyki biznesu ale również kultury naszego regionu. Nie zabranie też innych atrakcji

Bieżące relacje z wizyty możecie śledzić na stronie RTI http://www.rti.dzierzgon.com.pl/

 

 

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Email Drukuj PDF

Wprowadzono zaktualizowany plan zjazdów. Plan do pobrania w zakładce Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych -> Plany zajęć

 


Strona 1 z 55

Ulti Clocks content

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Przystąpiliśmy do realizacji projektu


Dzisiaj jest: Niedziela
4 Października 2015
Imieniny obchodzą
Edwin, Franciszek, Konrad, Konrada,
Manfred, Manfreda, Rozalia

Do końca roku zostało 89 dni.
Zodiak: Waga


Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15