Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

UWAGA KONKURS !

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :)

   

Czytanie na zawołanie: Wszystko o kobietach

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Kobiet,  we wszystkich klasach w szkole, została przeprowadzona akcja: Czytanie na zawołanie- Wszystko o kobietach. Uczniowie czytali  wiersze o kobietach autorstwa polskich poetów pochodzące z różnych epok literackich. W nagrodę czytający otrzymali symboliczny kwiatek( panowie przekazywali go paniom), słodki upominek i zakładkę do książki.


 

Wizyta u Błękitnych Rybek

Email Drukuj PDF

W ramach Międzypokoleniowego Czytania, 06.03.2017roku, Emisariusze Książek z klasy I T: Karolina Różańska, Karolina Solka, Małgorzata Lewandowska, Dominik Figur odwiedzili grupę Błękitnych Rybek z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Tematem czytanych utworów było chorowanie. Uczniowie w zabawny i „zabawowy” sposób zaprezentowali utwory:  Jana Brzechwy: Żaba, Katar, Stanisława Jachowicza: Chory kotek oraz fragment książki Francesci Simon : Koszmarny Karolek rządzi porządnie. Przedszkolaki uważnie słuchały utworów i umiały  prawidłowo odpowiedzieć na zadane do tekstów pytania. Była też zabawa stetoskopem  – hmm, po której stronie znajduje się serce? – oraz występ duetu „małych artystów”, którzy zaśpiewali i pokazali scenkę do piosenki: Marzec.


 

Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej

Email Drukuj PDF

W dniach 27-28.02-01.03.2017 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej. W turnieju  uczestniczyło 8 klas podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły .

Grupa pierwsza: I LO, IV T, I T, II LO

Grupa druga: III T, I ZSZ, III LO, II ZSZ

Z każdej z grup do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny. Z grupy pierwszej awans wywalczyły drużyny II LO i I LO, zaś z grupy drugiej awansowały  zespoły I ZSZ i III LO.W pierwszym półfinale II LO pokonała III LO 6:2, w drugim zaś półfinale I ZSZ pokonała I LO 2:1. W meczu o trzecie miejsce I LO po bardzo wyrównanym meczu pokonała  po rzutach karnych  III LO 1:0 ,w regulaminowym czasie gry było 4:4. W meczu o pierwsze miejsce II LO pokonała  I ZSZ 3:2.

I Miejsce II LO

II Miejsce I ZSZ

III Miejsce I LO


 

Bocian na szkolnym boisku

Email Drukuj PDF

Jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale BOCIAN już tak! Trzeciego marca, na naszym szkolnym boisku, zaobserwowano bociana. Zrobił tam sobie dłuższy przystanek- czyścił piórka, przeciągał się, po prostu odpoczywał. Zrobiliśmy mu sesję zdjęciową- widać, że ma ranne skrzydło, ale chyba niezbyt groźnie. W takim razie- witaj WIOSNO!!!

 

Klasowe bestsellery

Email Drukuj PDF

KLASOWE BESTSELLERY

Ranking najciekawszych książek przeczytanych przez uczniów w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

(Książki zakupiono  do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa )

Klasa I T

1. Gwiazd naszych wina– J. Green
2. Igrzyska śmierci– S. Collins
3. Zmierzch– S. Meyer
4. Niezgodna– V. Roth
5. After– A. Todd
6. Skazani na ból– A, Lingas–Łoniewska
7. Wiedźmin– A. Sapkowski
8. Ocalić jeńców! Tajna misja amerykańskiego pilota w okupowanej przez sowietów Polsce  – L. Trimble
9. Podróż do miłości– S. Lynn
10. Harry Potter– J. K. Rowling
11. Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego– M. Krzymowski

Klasa I LO

1. Miasto popiołów – C. Clare
2. Pamiętnik narkomanki – B. Rosiak
3. My, dzieci z dworca ZOO – Christiane F.
4. W dżungli podświadomości – B. Pawlikowska
5. Papierowe miasta – J. Green
6. Piekło ISIS – S. Kasiki
7. After (seria) –  A. Todd
8. Trzy metry nad niebem – F.Moccia
9. Wróć, jeśli pamiętasz – G. Forman
10. Dziewczyny od Versace – C. Kendall

Więcej…
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Samorząd Uczniowski wraz z delegacją uczniów z Zespołu Szkół im. Cypriana  Kamila Norwida w Dzierzgoniu złożył kwiaty oraz zapalił symboliczny znicz  pod pomnikiem, aby uczcić pamięć o tych , którzy w najtrudniejszym momencie wiedzieli, jak się zachować, tych, którzy dzisiaj również uczą nas, co to znaczy  patriotyzm, co to znaczy miłość do ojczyzny, co to znaczy poświęcenie dla innych.

 

Jak zaplanować ścieżkę kariery zawodowej ucznia, by dostosować ją do potrzeb rynku pracy?

Email Drukuj PDF

22 lutego nasi uczniowie pod opieką pana Grzegorza Guzmana uczestniczyli w spotkaniu pt."Jak zaplanować ścieżkę kariery zawodowej ucznia, by dostosować ją do potrzeb rynku pracy?". Spotkanie zostało zorganizowane w elbląskim Ratuszu Staromiejskim . Więcej informacji w artykule na www.info.elblag.pl.

źródło: www.info.elblag.pl

 

Zajęcia z doradcą zawodowym

Email Drukuj PDF

W czwartek 23 lutego 2017r. uczniowie z kl. III LO, IV T i I ZSZ uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez p. Magdalenę Empel- doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sztumie.  Uczniowie wypełniali kwestionariusz zainteresowań zawodowych i uzdolnień, badając tym samym swoje predyspozycje zawodowe. Sprawdzali, czy posiadają cechy dobrego przedsiębiorcy oraz wirtualnie zakładali własną firmę krok po kroku. Mieli możliwość wysłuchania, które zawody są deficytowe, nadwyżkowe i zrównoważone. Zostali zapoznani z prognozą zapotrzebowania w powiatach na rok 2017 według tzw. barometru zawodów. W drugiej części spotkania zapoznali się z ofertą  Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sztumie, które funkcjonuje dla potrzeb młodych ludzi pomiędzy 15 a 25 rokiem życia. Pani Magdalena Empel zwróciła uwagę uczestników zajęć na nietypowe redagowanie dokumentów aplikacyjnych, techniki autoprezentacji oraz przybliżyła zagadnienia związane z kreowaniem postawy przedsiębiorczości. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowo- edukacyjnego ujętych  w Programie Wychowawczym Szkoły.

M.Z.

 


Strona 1 z 34

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 571
Zakładki : 3
Odsłon : 330337

Rekrutacja 2017/2018
Ulti Clocks content
1 (20).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Środa
29 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Do końca roku zostało 278 dni.
Zodiak: Baran

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15