Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zawody klas mundurowych

Email Drukuj PDF

18 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w drużynowych zmaganiach, które odbyły się na strzelnicy. 7 drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców z każdej klasy wystartowało w zawodach wymagających sprawności fizycznej, odwagi, współpracy, szybkości i fantazji. Pomimo tego, iż drużyny po raz pierwszy miały okazję konkurować w takim składzie, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wzajemnym wsparciem, wykonując  następujące zadania: bieg przez opony, wspinaczka po linie, bieg po wzniesieniu, budowanie szałasu, przygotowanie ogniska, czołganie się, ubieranie umundurowania PSO oraz stroju ochronnego OPP na czas oraz przeciąganie liny w warunkach szczególnych. :) Wygrał zespół biało-czarnych, czyli Roksana Bączek, Lena Frost, Dominika Haberla, Monika Potaś, Katarzyna Karol, Filip Gut i Maciej Jankowski. 

Kącik Dobrej Ksiazki -pażdziernik

Email Drukuj PDF

„Niedawno a może bardzo dawno temu, biegałem po takich parkietach. Brałem nawet udział w spartakiadach wojewódzkich. Teraz jestem sportowcem na wózku. Dojechałem na turniej międzynarodowy. Trudno powiedzieć, czy więcej osiągnąłem „przedtem”, czy „potem”. Po prostu jest inaczej. Ostatnie minuty oglądam zza linii bocznej. Inni też chcą pograć, a mamy sporą przewagę. Dwa mecze, dwie wygrane. Najpierw z gospodarzami, teraz z Niemcami. Mięśnie rozgrzane, głowa spryskana wodą, zadowolenie z dobrego występu. Ostatni gwizdek i wyjeżdżam na boisko, by przybić piątkę Westfalczykom. Nie wyglądają na zachwyconych, ale wydaja się bardziej sympatyczni, niż godzinę temu. Staram się okazywać zadowolenie bez dumy zwycięzcy. Nie do końca mi się to udaje, bo fair play i radość z gry to jedno, a dokopanie twardemu przeciwnikowi zawsze pozwala odrobinę się wyprostować i przy okazji zadrzeć nosa. Może kiedyś mi przejdzie. Po dziesięciu turniejach? „

(Fragment książki K. Szymeczko, Tetrus)

Głównym bohaterem tej opowieści jest Michał, który po wypadku samochodowym ląduję na wózku. Trafia do ośrodka Caritas, gdzie poznaje innych w podobnej sytuacji jak on. Początkowo załamany, bez chęci do życia, stopniowo zaczyna odkrywać siebie na nowo i nadawać sens nowemu życiu. W ośrodku zaprzyjaźnia się, zaczyna uprawiać sport- rugby ,poznaje też Natalię…  Michał odkrywa, że jego życie –życie Petrusa- ma jednak sens i cel.

Gorąco polecam. Ta książka jest dla ciebie!

 

 

Nowie wiadomości od Josepha z Zambii

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice Adopcyjni,

oto powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Zostało jeszcze 1,5 miesiąca nauki.

Przyszedł też czas na ostatnie w tym roku zakupy trymestralne.

Dzieci otrzymały przybory szkolne, środki czystości, cieplutki koc na chłodne noce, słodycze oraz pełną zdrowia moringę.

W tym trymestrze opłata adopcyjna pokrywa również badania lekarskie.

W imieniu dzieci serdeczne Zikomo !!!

 

Dzień Bezpiecznego Komputera

Email Drukuj PDF

Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest  w Polsce  od roku 2004, zawsze 12 października. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. W naszej szkole w ramach tej akcji uczniowie klasy I Technikum ( Karolina Solka, Karolina Różańska, Dorota Sinko, Małgorzata Lewandowska, Maciej Szwamber i Dominik Figur)  wraz z wychowawcą p. A. Barańską przygotowali  scenkę profilaktyczną , w której w obrazowy sposób przedstawili mechanizm uzależnienia się od komputera. Scenka zakończyła się przestrogami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci oraz nauką, że najlepiej szukać znajomości i przyjaźni w tak zwanym realu. Z komputera korzystać z rozwagą, a swój wolny czas spędzać rozsądnie!

M. Z.

 


Strona 1 z 49

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety


Ulti Clocks content

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo

Przystąpiliśmy do realizacji projektu


Dzisiaj jest: Środa
26 Października 2016
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław, Łucjan

Do końca roku zostało 67 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15