Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wymiana Polsko – Niemiecka 19-23.10.2015

Email Drukuj PDF

Nie od dzisiaj wiadomo, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projektach wymian międzynarodowych.Już po raz kolejny (niestety ostatni w tym roku) uczniowie ze szkoły w Dzierzgoniu wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej, która odbyła się w dniach od 19.10 do 23.10.2015 roku. Tym razem to my mieliśmy okazję odwiedzić naszych zagranicznych kolegów z Korntal, poznać ich rodziny i codzienne życie.

Przełamywanie barier językowych, kształtowanie poglądów, zanik uprzedzeń i stereotypów - to tylko niektóre zalety udziału w wymianie międzynarodowej. Każdy dzień wyjazdu obfitował w rozmaite zajęcia w szkole, wspólne zabawy integracyjne jak również wycieczki, do których należały między innymi: zwiedzanie „Domu Historii Baden – Württemberg” oraz niewątpliwy HIT wśród młodzieży polskiej, a mianowicie poznanie słynnej na całym świecie niemieckiej myśli technicznej, czyli wizyta w muzeum Mercedesa, gdzie wszystko można było poznać od środka. W napiętym harmonogramie nie zabrakło czasu wolnego, podczas którego uczniowie mieli okazję poznać miasto Stuttgart oraz spróbować swoich sił w obcych językach.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak też było tym razem. 5-dniowa, intensywna wizyta w Baden-Würtembergii zleciała w oka mgnieniu i już w piątek 23 października uczniowie musieli spakować walizki, a wraz z nimi wspomnienia z całego pobytu w Niemczech. Niewątpliwie wyjazd ten był  przygodą życia dla każdego z nas i miejmy nadzieję, że dzierzgońska młodzież będzie wspominała ten okres w samych ciepłych słowach, a dyrekcja szkoły dołoży wszelkich starań, aby wymiany stały się tradycją.

 

Otrzęsiny 2015

Email Drukuj PDF

We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim do naszej szkoły zawitali nowi uczniowie. Naszą tradycją stało się witanie uczniów klas pierwszych, które miało miejsce 4 listopada. W tym roku tematem przewodnim otrzęsin była wieś. Uczniowie klas drugich wcielili się w rolę rolników, który mieli za zadanie sprawdzić, czy „nowi” nadają się do życia (nie tylko w szkole). Pierwszoklasiści wykazali się otwartością i odwagą. Został na nich dokonany akt postrzyżyn, po którym wzięli udział konkurencjach, m.in. w wykopkach oraz zagniataniu ciasta na swojski chleb. Gospodarze poczęstowali nowych kolegów również sokiem z kiszonej kapusty, aby „pierwszaki” poznali jeszcze lepiej smak prawdziwej wsi. W poszczególnych zadaniach najlepsi okazali się uczniowie klasy I ZSZ, za co jeszcze raz gratulujemy. Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, po czym z entuzjazmem zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej społeczności. Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie szybko przyzwyczają się do nauczycieli, kolegów i szkoły. Pierwszakom życzymy samych sukcesów i aby lata spędzone w naszej szkole, były Waszym najlepszym czasem.


 

Biuletyn październik 2015

Email Drukuj PDF

Przedstawiamy kolejny numer Biuletynu Zespołu Szkół im Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. Zapraszamy do lektury.

Biuletyn październik 2015

 

Kartki świateczne

Email Drukuj PDF

Samorząd Uczniowski przypomina, że do 9 listopada zbieramy kartki świąteczne od każdej klasy dla Josepha. Kartki mogą być zrobione samodzielnie lub kupione. Na kartkach powinny znaleźć się życzenia świąteczne koniecznie w  języku angielskim.

 


Strona 1 z 58

Ulti Clocks content

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo

 

Przystąpiliśmy do realizacji projektu


Dzisiaj jest: Wtorek
1 Grudnia 2015
Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS
Imieniny obchodzą
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa,
Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

Do końca roku zostało 31 dni.
Zodiak: Strzelec

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15