Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Życzenia

Email Drukuj PDF

 

X Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

Email Drukuj PDF

7 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kołozębiu odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie potraw i koszyka wielkanocnego uczestniczyli uczniowie klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem panią Marzeną Drwięga. Drugą część reprezentacji naszej szkoły stanowili uczniowie tańczący do utworów muzyki ludowej pod opieką pani Agnieszki Barańskiej. Poniżej prezentujemy cz.1 i 2 ich występów oraz fotorelację z wydarzenia. Zapraszamy do oglądania.


 

Wizyta przygotowawcza odnośnie organizacji praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus +.

Email Drukuj PDF

20-23 marca odbyło się w Segmunsburger Haus Werraquelle spotkanie. Podczas wizyty przygotowawczej prowadzono rozmowy z panem Manfredem Muller , jego żoną Christą i córką Ramoną Herzog. Celem wizyty było nawiązanie współpracy z hotelami i pensjonatami zlokalizowanymi w Turyngii (Niemcy) w sprawie praktyk zawodowych. W zagranicznych praktykach w ramach programu Erasmus+ będą uczestniczyli uczniowie technikum w zawodach technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.


 

Kolejne wiadomości od Josepha z Zambii

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice Adopcyjni,

w dalekiej  Zambii od połowy stycznia trwa  nowy rok szkolny. Wraz z nim nadszedł czas na zakupy trymestralne. Dzieci zostały obdarowane artykułami higienicznymi, przyborami szkolnymi oraz witaminami w postaci moringi. Początek roku to także nowiutki uniform szkolny, plecak i eleganckie buciki.

Powoli nadciąga sucha i chłodna pora roku, niebawem temperatura zacznie spadać, a w czerwcu, lipcu i sierpniu wieczory, noce i poranki staną się przejmująco zimne. I wtedy przydadzą się zakupione w poprzednim roku ciepłe koce,  a wysłużone sweterki szkolne ogrzeją  innych domowników…

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Email Drukuj PDF

5 kwietnia w Sztumie odbyły się 40 Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom" uczeń klasy III LO Maciej Nowicki zajął II miejsce w powiecie. Gratulujemy !!!


 

Czytanie w Tęczowym Przedszkolu- 31.03.2017r.

Email Drukuj PDF

Szkolni Emisariusze Książek z klasy I T, po raz kolejny odwiedzili dzieci  z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Czytali wierszyki i opowiadanie dotyczące chorowania i zdrowienia. Przy okazji wywiązała się dyskusja na temat zdrowia i leczenia różnych chorób.


 

Dzień Języków Obcych

Email Drukuj PDF

W tym roku podczas Dnia Języków Obcych uczniowie zabrali nas w podróż po Stanach Zjednoczonych. Każda klasa przygotowała stanowiska, na którym Komisja Konkursowa oceniała ogólny wystrój, charakterystyczny dla danego stanu; stroje; potrawy; wkład pracy własnej oraz program artystyczny.
W tym roku skład Komisji był następujący:
1. Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu Pan Jarosław Drwięga
2. Przedstawiciel Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego Pani Małgorzata Parafianowicz
3. Pani Bożena Stańczak – nauczyciel Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
4. Pani Małgorzata Konarska –Giermak – nauczyciel Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
Jak co roku Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców gdyż każda klasa przygotowała się do tego dnia w sposób szczególny. Jednak Jury musiało podjąć decyzję i tak wyróżniono trzy klasy: I Technikum – Kalifornia; II Technikum – Texas i III Technikum – Hawaje.
Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu za udział oraz ufundowanie nagród.
Na posumowaniu Dnia Języków Obcych nagrodzono również laureatów konkursu „Mistrz Języka Angielskiego”. Najlepszą okazała się Anna Jarzembowska z klasy IV T, a tuż za nią Konrad Abramczyk z kl. III T, Ala Borowiecka z kl. III LO i Monika Dreślińska z kl. III LO.

Dziękuję wszystkim klasom za udział i gratuluję zwycięzcom.

A. B.

 

Wyróżnienia dla Klaudii

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 20 marca w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu laureaci konkursów fotograficznego i plastycznego pod hasłem: "Kocham moją gminę Dzierzgoń "  odebrali z rąk Pani Burmistrz nagrody i wyróżnienia.

Klaudia Jarzembińska z klasy II Technikum wzięła udział w w/w konkursach i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

 

Spotkanie z adwokatem w ramach programu "Adwokat przydaje się w życiu"

Email Drukuj PDF

W dniu 24 marca b.r adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska przeszkoliła łącznie ponad 160 uczniów z Zespołu Szkół im. Norwida w Dzierzgoniu! Szkolenia dotyczyły prawa rodzinnego oraz prawa karnego.

i

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Email Drukuj PDF

W Sztumie 24.03.2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, uczeń naszej szkoły – Tomasz Wilewski zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu!

 


Strona 1 z 35

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 586
Zakładki : 3
Odsłon : 332377

Ulti Clocks content
1 (2).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Niedziela
30 Kwietnia 2017
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz,
Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Do końca roku zostało 246 dni.
Zodiak: Byk

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15