Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Email Drukuj PDF

Mamy dobrą wiadomość dla czytelników biblioteki szkolnej oczekujących na nowości wydawnicze  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przyszła już pierwsza dostawa! Jeszcze tylko wpis do ksiąg inwentarzowych i można  ustawiać się w kolejce po fajne książki!


 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Email Drukuj PDF

Rząd podjął uchwałę o realizacji w latach 2016-2020 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program obejmuje trzy priorytety – za dwa odpowiada Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzeci należy do Ministra Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu. Do końca 2016 roku będziemy realizować Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W tym celu młodzież Zespołu Szkół ( liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa) podejmie szereg działań promujących czytelnictwo w szkole i środowisku lokalnym. Zostaną także zakupione nowości wydawnicze z przeznaczeniem dla liceum, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Spotkanie z rodzicami i opiekunami

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkanie 14 września o godz.16:00 na spotkanie z rodzicami/opiekunami w budynku szkoły przy ul. Zawadzkiego 15. Zapraszamy :)

 

Quo vadis, Domine … Narodowe czytanie

Email Drukuj PDF

Już po raz trzeci Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek zorganizowała akcję Narodowego Czytania. W sobotni poranek 3 września zebraliśmy się na dziedzińcu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, by czytać fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.   Imprezę prowadziła uczennica  gimnazjum im. Jana Pawła II oraz naszej szkoły, czyli Zespołu szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Słowną interpretację powieści rozpoczęła Burmistrz Dzierzgonia, pani Elżbieta Domańska, czytali również: prezes RTI, pan Leszek Sarnowski, dyrektor dzierzgońskiego gimnazjum, pan Maciej Karabin, aktorka pochodząca z Dzierzgonia ,pani Marta Lewandowska oraz nauczyciele, uczniowie i absolwenci dzierzgońskich szkół. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Małgorzata Lewandowska, Karolina Solka, Dorota Sinko, Wiktoria Tomaszewska, Milena Kucińska, Jakub Kaczmarek, Weronika Dąbrowska, Klaudia Jarzembińska, Agata Pliszka, Klaudia Biłas, pani Dorota Łastowska.  Pomocą techniczną,  sprzedażą i reklamą książek oraz pamiątek o Dzierzgoniu zajęli się Dominik Figur i Piotr Skrzypski.  Serdecznie dziękujemy za udział w nietypowej imprezie kulturalnej.

 


Strona 1 z 70

Ulti Clocks content

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo

Przystąpiliśmy do realizacji projektu


Dzisiaj jest: Wtorek
27 Września 2016
Imieniny obchodzą
Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma,
Przedbor, Urban

Do końca roku zostało 96 dni.
Zodiak: Waga

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15