Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Patrona oraz 70-lecie kształcenia ponadpodstawowego w Dzierzgoniu

Email Drukuj PDF

23 września Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida obchodził wyjątkowe święto- Dzień Patrona oraz 70-lecie kształcenia ponadpodstawowego w Dzierzgoniu.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego przemarszu na czele ze sztandarem szkoły oraz w asyście klas mundurowych, które uczestniczyły -tak, jak cała społeczność szkolna- we Mszy Św. celebrowanej przez ks. kan. dr Mariusza Klimkowskiego.

W dalszym przebiegu uroczystości odbył się apel z udziałem najwyższych władz powiatu oraz dyrektorów okolicznych placówek oświatowych, nauczycieli,  młodzieży, pracowników szkoły i absolwentów. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli  ślubowanie na sztandar. W trakcie uroczystości przybliżyliśmy sylwetkę i twórczość naszego patrona oraz przenieśliśmy się w czasie, a niektórzy mogli się także oddać wspomnieniom, dzięki prezentacji multimedialnej ukazującej historię szkoły.

Największym zaskoczeniem dla wszystkich była niespodzianka przygotowana przez naszego pana dyrektora, czyli ogromny tort, którym mogliśmy się wspólnie delektować w przemiłej atmosferze.

 

Ranking czytelnictwa wrzesień 2016

Email Drukuj PDF

Ranking klas:

I miejsce III T

II miejsce I LO

III miejsce I T

Ranking uczniów:

I miejsce - Kerber Agata II LO

II miejsce - Borowiecka Ala, Brzozowska Diana III LO, Badeńska Michalina III T

III miejsce - Kruszyńska Kasia II LO, Rakoczy Agnieszka III T

 

Szkolne Biegi Przełajowe

Email Drukuj PDF

W „Lesie Betoniarskim” 26.09.2016 roku odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. W zawodach startowało 41 uczniów- 19 dziewcząt i 22 chłopców. W kategorii dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły: Monika Potaś z klasy I LO – I miejsce, Małgorzata Małachowska z klasy I ZSZ – II m., Julia Kowalska z klasy I T – III m. W kategorii chłopców: I miejsce_ Daniel Twardowski z klasy II T, II m. –Dawid Stachowiak z klasy III ZSZ, III m- Szymon Kacprowicz z klasy II ZSZ.

Serdecznie gratulujemy!

I.M.

 

Mecz towarzyski z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu

Email Drukuj PDF

Na boisku ORLIK w dniu 19.09.2016r. uczniowie naszej szkoły rozegrali  mecz piłki nożnej  z reprezentacją Gimnazjum im. Jana Pawła II W Dzierzgoniu. Zespół Szkół reprezentowali uczniowie   III Klasy ZSZ: Gracjan Bączek, Adrian Grzywacz, Filip Kurdziel, Patryk Paw, Krzysztof Piotrowski, Dawid Stachowiak, Daniel Żukowski, Brajan Nowakowski.

I.M.

 

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Email Drukuj PDF

Mamy dobrą wiadomość dla czytelników biblioteki szkolnej oczekujących na nowości wydawnicze  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przyszła już pierwsza dostawa! Jeszcze tylko wpis do ksiąg inwentarzowych i można  ustawiać się w kolejce po fajne książki!


 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Email Drukuj PDF

Rząd podjął uchwałę o realizacji w latach 2016-2020 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program obejmuje trzy priorytety – za dwa odpowiada Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzeci należy do Ministra Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu. Do końca 2016 roku będziemy realizować Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W tym celu młodzież Zespołu Szkół ( liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa) podejmie szereg działań promujących czytelnictwo w szkole i środowisku lokalnym. Zostaną także zakupione nowości wydawnicze z przeznaczeniem dla liceum, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Spotkanie z rodzicami i opiekunami

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkanie 14 września o godz.16:00 na spotkanie z rodzicami/opiekunami w budynku szkoły przy ul. Zawadzkiego 15. Zapraszamy :)

 

Quo vadis, Domine … Narodowe czytanie

Email Drukuj PDF

Już po raz trzeci Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek zorganizowała akcję Narodowego Czytania. W sobotni poranek 3 września zebraliśmy się na dziedzińcu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, by czytać fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.   Imprezę prowadziła uczennica  gimnazjum im. Jana Pawła II oraz naszej szkoły, czyli Zespołu szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Słowną interpretację powieści rozpoczęła Burmistrz Dzierzgonia, pani Elżbieta Domańska, czytali również: prezes RTI, pan Leszek Sarnowski, dyrektor dzierzgońskiego gimnazjum, pan Maciej Karabin, aktorka pochodząca z Dzierzgonia ,pani Marta Lewandowska oraz nauczyciele, uczniowie i absolwenci dzierzgońskich szkół. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Małgorzata Lewandowska, Karolina Solka, Dorota Sinko, Wiktoria Tomaszewska, Milena Kucińska, Jakub Kaczmarek, Weronika Dąbrowska, Klaudia Jarzembińska, Agata Pliszka, Klaudia Biłas, pani Dorota Łastowska.  Pomocą techniczną,  sprzedażą i reklamą książek oraz pamiątek o Dzierzgoniu zajęli się Dominik Figur i Piotr Skrzypski.  Serdecznie dziękujemy za udział w nietypowej imprezie kulturalnej.

 

OBCHODY UROCZYSTOŚCI 70-LECIA KSZTAŁCENIA PONADPODSTAWOWEGO W DZIERZGONIU 23.09.2016 r.

Email Drukuj PDF


Drodzy Absolwenci, to wyjątkowa okazja do spotkania się z kolegami ze szkolnej ławki. Powróćmy - jak za dawnych lat- w szkolne mury. Na ścieżkę pełną wspomnień zapraszają Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.
Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o wyrażenie woli uczestnictwa do 14 września telefonicznie (55 276 2627)

Koszt zjazdu 20 zł.
Numer konta: 86 8310 0002 0000 1283 2000 0160
BS Dzierzgoń -Rada Rodziców w tytule proszę imię i nazwisko.
Plan spotkania:
12:00 Msza w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu,
13:30-15:00 - Uroczystość w auli szkolnej,
15:10 - Zwiedzanie budynku szkoły, spotkania klasowe


BS Dzierzgoń -Rada Rodziców w tytule proszę imię i nazwisko.
Plan spotkania:
12:00 Msza w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu,
13:30-15:00 - Uroczystość w auli szkolnej,
15:10 - Zwiedzanie budynku szkoły, spotkania klasowe
 

Narodowe Czytanie

Email Drukuj PDF

Łączy nas czytanie!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza –ponadczasowej powieści o Rzymie z czasów Nerona.

Czytanie  odbędzie się 3 września (sobota) przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury ( w razie złej pogody w Sali Widowiskowej DOK). Zaczynamy od godziny 10.00 i czytamy do godziny 14.00. Szczegółowe informacje na plakatach rozwieszonych w szkole i w mieście.

Posłuchaj jak inni czytają lub sam  weź książkę do ręki!

Przyjdź, chociaż na chwilę, to nic nie kosztuje!

Czas przeznaczony na czytanie, nigdy nie jest czasem straconym!

Czytanie jest cool!

Liczymy na Was!!!

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

1 września jak co roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nauce i wielu nowych wrażeń :) w roku szkolnym 2016/2017.

 

 


Strona 8 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342399

Ulti Clocks content
1 (59).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15