Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Matura 2016

Email Drukuj PDF

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom wyniku matury 2016. Poniżej prezentujemy zestawienie wyników poszczególnych typów szkół oraz zestawienie wyników z podziałem na poszczególne przedmioty Uśmiech

 

Spis podręczników 2016/2017

Email Drukuj PDF

Spis podręczników (pliki w formacie pdf) do pobrania tu (kliknij) . We wrześniu w szkole organizowany jest kiermasz używanych podręczników gdzie można nabyć podręczniki od uczniów ze starszych klas.

 

Uczniowie z projektami w Centrum Nauczania Kreatywnego w Gdańsku

Email Drukuj PDF

4 czerwca 2016 r. pięcioro uczniów klasy II T, pod opieką pani Joanny Tomczak,  pojechało do Gdańska aby w Centrum Nauczania Kreatywnego wziąć udział w prezentacji projektów  dotyczących matematyki, fizyki i informatyki. Celem  ich przedsięwzięcia było zauważenie i uwiecznienie za pomocą aparatu fotograficznego istnienia i zastosowania matematyki w przyrodzie i twórczości człowieka.

Zawęzili  poczynania do następujących aspektów:

  1. Bryły i figury: odnaleźli  i uwiecznili bryły i figury matematyczne np. w architekturze, przedmiotach domowego użytku lub wytworach pracy zwierząt.
  2. Wzornictwo: w tej części odnaleźli :

a)       symetrie, np. w budowie zwierząt lub rzeczach, które widzimy na co dzień

b)      spirala Fibonacciego- np. w kształcie muszli

c)       dywan Sierpińskiego, który sami ułożyliśmy

  1. Kombinatoryka: korzystali z niej układając tabelę rozgrywek drużyn futbolowych lub przygotowując menu.
  2. Obliczenia procentowe:  sprawdzili, w którym z miejscowych banków najkorzystniej jest założyć lokatę.
 

X Profilaktyczny Quiz za nami

Email Drukuj PDF

W czwartek 02 czerwca 2016r. odbył się X Profilaktyczny Quiz dla uczniów klas pierwszych na temat szkodliwości palenia papierosów w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa. Przedstawiciele klas pierwszych odpowiadali na wybierane przez siebie pytania o różnym stopniu trudności. Najlepszym przygotowaniem i wiedzą z tego zakresu wykazały się uczennice z klasy I T zajmując I miejsce. Reprezentanci klasy I ZSZ zajęli II miejsce, a uczniowie z klasy I LO- III miejsce. Wszyscy otrzymali  dyplomy oraz upominki. Quiz został przygotowany we współpracy z pielęgniarką środowiska szkolnego- p. Krystyną Motycką  w ramach zadań ujętych w Programie Profilaktyki oraz programu "Szkoły Promującej Zdrowie". Dodatkowo uczniowie z kl. II LO przygotowali i omówili prezentację multimedialną pod hasłem: "Wybierz życie bez tytoniu!", a uczniowie z kl. II T zagrali scenkę rodzajową o szkodliwości palenia papierosów.

Zwycięzcy:

I miejsce- Sylwia Kościanek, Agata Pliszka

II miejsce - Karol Gawrylczyk, Patryk Kolasiński

III miejsce - Sebastian Mateńka, Łukasz Krusiński

M. Z.

 

Znani Dzierzgonianie

Email Drukuj PDF

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek już po raz VII zorganizowała spotkanie z cyklu „Znani Dzierzgonianie”. W tym roku odbyło się ono 9 czerwca 2016 roku w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury pod hasłem  „ Zainspirowani historią”. Gościem honorowym  była emerytowana nauczycielka historii w szkole podstawowej w Dzierzgoniu, miłośniczka ziemi dzierzgońskiej, pani Maria Budzińska. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, pani Magdalena Grodecka a poprowadzili uczniowie naszej szkoły Klaudia Standarska i Konrad Abramczyk. Tradycyjnie każda z dzierzgońskich placówek oświatowych przygotowała  słowną lub muzyczną niespodziankę dla naszego gościa.  Życiorys pani Marysi zaprezentowała Amelia Kleina z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Tęczowe Przedszkole, grupy „Smerfy” i „Żabki”, wystąpiło w tańcu „Krakowiak wiosenny” oraz śpiewie i pląsach „ Dbać o ziemię muszą dzieci”. DOK uprzyjemnił spotkanie muzyką  Scota Joplena oraz Hoffmana Rygiera w wykonaniu Julii Rogali i Agnieszki Bielińskiej. Publiczność rozbawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, która przygotowała scenkę pt. „Lekcja historii”. Gwoździem programu były tak zwane „rundki pani Marysi”, czyli odpytywanie uczniów na wyrywki z wiedzy historycznej.  W humorystycznej scence wystąpili  dawni uczniowie „ pani od historii” między innymi pan Sławomir Erber, pan Maciej Karabin, pani Magdalena Grodecka. W szkolnej ławie zasiadła również pani Maria. Gimnazjum im. Jana Pawła II zaprezentowało piosenki z czasów młodości naszego gościa: „Konik na biegunach” oraz „Taki mi źle”. Śpiewającym towarzyszyła szkolna grupa teatralna.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, spontanicznej atmosferze. Zaproszeni goście ciepło wspominali pracę i naukę z niezwykłą nauczycielką historii, nie zabrakło anegdotek z życia szkolnego i prywatnego. Młodzież skromnymi upominkami podziękowała pani Marii za życzliwość, serdeczność, dobry humor, niezwykłe wycieczki, opowieści o Dzierzgoniu i okolicach.

D.Ł.

 

Klasa II T na biwaku w Orkuszu

Email Drukuj PDF

Klasa II Technikum (geodeci i kucharze) w pierwszy weekend czerwca wraz z wychowawcą p. A. Puton i nauczycielem przedmiotów geodezyjnych p. M. Czarneckim wybrała się na biwak do Orkusza koło Prabut. Młodzież wraz z opiekunami w czwartek 2 czerwca w samo południe wyruszyła na podbój Orkusza z Dzierzgonia. Oprócz opalania uczniowie spędzali czas na kajakach. Wieczorem zaś na wszystkich czekało wielkie ognisko, z którego nikt nie wyszedł głodny. Niestety to, co dobre szybko się kończy i w piątkowe popołudnie wróciliśmy do domu.

 

Łączy nas Tomek

Email Drukuj PDF

W Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu cały rok szkolny prowadzona była akcja  „Wkręć się w Pomaganie” –zbieranie korków, plastikowych nakrętek na rzecz ucznia naszej szkoły Tomka Wilewskiego. Dzięki wspólnemu działaniu szkoły i środowiska lokalnego udało się zebrać kilkanaście dużych worków cennego plastiku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za bezinteresowność i chęć niesienia pomocy . Dziękujemy uczniom , nauczycielom  i pracownikom Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu, która przekazała na rzecz Tomka sześć worków nakrętek, pracownikom Urzędu Pracy w Dzierzgoniu, pani Aleksandrze Antoszewskiej, lekarzowi z Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego  dla Dzieci w Ameryce koło Olsztynka. Do podziękowań dołącza się Tomek z rodzicami, którego wdzięczność widać w szczerym uśmiechu.  Akcja zbierania korków trwa nadal i będzie trwała w kolejnym roku szkolnym.  Koordynuje ją biblioteka Zespołu Szkół, która zachęca do dalszej pomocy –teraz Tomek stara się o sprzęt rehabilitacyjny, który jest bardzo kosztowny.


 

I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej

Email Drukuj PDF

Uczniowie Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu wzięli udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się 07.06.2016roku w Mikołajkach Pomorskich w ramach „Koniczynki 2016”. W zawodach wystąpiło pięć drużyn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Czechowski, Łukasz Krusiński, Jakub Kaczmarek, Jakub Maryniowski, Sebastian Mateńka, Maciej Jankowski, Brajan Nowakowski wywalczyła I miejsce.                                                                      Serdecznie gratulujemy!

 

IIII LO - IX Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej

Email Drukuj PDF

W piątek 3 czerwca dzięki uprzejmości członków Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego,  uczniowie II klasy mundurowej obecni byli na uroczystości przysięgi wojskowej, która odbyła się na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

W trakcie uroczystości minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył wyróżnienia żołnierzom oraz listy gratulacyjne rodzinom żołnierzy.

Cała uroczystość poprzedzona była wizytą uczniów w jednostce wojskowej w Braniewie; tj.9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej, gdzie kadra kierownicza oprowadziła uczniów po terenie jednostki i zaprezentowała sprzęt wojskowy jakim brygada dysponuje.

Podczas wizyty w jednostce uczniowie wraz z opiekunami zaproszeni zostali na stołówkę  wojskową gdzie zostali poczęstowani grochówką.

 

III T zgłębia tajniki swojego zawodu

Email Drukuj PDF

2 czerwca grupa turystyczna - technik obsługi turystycznej - klasy III T udała się na wycieczkę do Sopotu. Głównym celem wycieczki było zgłębianie tajników pracy w zawodzie. Grupa odwiedziła ITAKA Sopot Centrum. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie popularnego "monciaka", molo w Sopocie oraz na klika chwil wypoczynku na plaży.

 

Nauczyciele - uczniom z okazji Dnia Dziecka

Email Drukuj PDF

01 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja promująca zdrową żywność oraz zdrowie pod hasłem: "Warzywne rozmaitości" w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie. Tym razem nauczyciele zaskoczyli  uczniów  przygotowując różnorodne specjały z warzyw. Młodzież miała okazję delektować się sałatkami  greckimi, jarzynowymi, brokułowymi itp. Do wyboru były również surówki z jabłek i cebuli, z sałaty lodowej oraz kapusty czerwonej. Nie zabrakło zapiekanki ziemniaczanej, terriny warzywnej, sakiewek ze szpinakiem, ciasta dyniowego, czy marchewkowego. Przepyszne racuchy warzywne serwowane były na zimno i na gorąco. Na miejscu przygotowywano zdrowy sok z pietruszki. Owoce stanowiły dekorację  stołu, która jak się okazało była również pyszna w smaku. Warzywne  szaleństwo opanowało całą społeczność  szkolną, więc każdy wcinał, zajadał, smakował i próbował specjałów przygotowanych przez nauczycieli dla  uczniów z okazji ich święta, czyli Dnia Dziecka. W ramach akcji została również przygotowana okolicznościowa  gazetka na korytarzu szkolnym z propozycjami i przepisami na różnorodne surówki i sałatki. Gazetkę według własnego pomysłu wykonała tradycyjnie uczennica klasy III Technikum- Dominika Giers.

M. Z.

 


Strona 9 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342310

Ulti Clocks content
1 (31).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15