Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Języków Obcych

Email Drukuj PDF

W tym roku podczas Dnia Języków Obcych uczniowie zabrali nas w podróż po Stanach Zjednoczonych. Każda klasa przygotowała stanowiska, na którym Komisja Konkursowa oceniała ogólny wystrój, charakterystyczny dla danego stanu; stroje; potrawy; wkład pracy własnej oraz program artystyczny.
W tym roku skład Komisji był następujący:
1. Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu Pan Jarosław Drwięga
2. Przedstawiciel Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego Pani Małgorzata Parafianowicz
3. Pani Bożena Stańczak – nauczyciel Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
4. Pani Małgorzata Konarska –Giermak – nauczyciel Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
Jak co roku Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców gdyż każda klasa przygotowała się do tego dnia w sposób szczególny. Jednak Jury musiało podjąć decyzję i tak wyróżniono trzy klasy: I Technikum – Kalifornia; II Technikum – Texas i III Technikum – Hawaje.
Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu za udział oraz ufundowanie nagród.
Na posumowaniu Dnia Języków Obcych nagrodzono również laureatów konkursu „Mistrz Języka Angielskiego”. Najlepszą okazała się Anna Jarzembowska z klasy IV T, a tuż za nią Konrad Abramczyk z kl. III T, Ala Borowiecka z kl. III LO i Monika Dreślińska z kl. III LO.

Dziękuję wszystkim klasom za udział i gratuluję zwycięzcom.

A. B.

 

Wyróżnienia dla Klaudii

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 20 marca w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu laureaci konkursów fotograficznego i plastycznego pod hasłem: "Kocham moją gminę Dzierzgoń "  odebrali z rąk Pani Burmistrz nagrody i wyróżnienia.

Klaudia Jarzembińska z klasy II Technikum wzięła udział w w/w konkursach i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

 

Spotkanie z adwokatem w ramach programu "Adwokat przydaje się w życiu"

Email Drukuj PDF

W dniu 24 marca b.r adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska przeszkoliła łącznie ponad 160 uczniów z Zespołu Szkół im. Norwida w Dzierzgoniu! Szkolenia dotyczyły prawa rodzinnego oraz prawa karnego.

i

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Email Drukuj PDF

W Sztumie 24.03.2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, uczeń naszej szkoły – Tomasz Wilewski zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu!

 

Zakuwanie na Humanie

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły, w piątek 17 marca 2017roku, odwiedzili wydział humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tam uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. Odbyły się zajęcia poświęcone historii powszechnej oraz historii literatury i gramatyki języka polskiego: Karol wielki- legenda i rzeczywistość, II wojna światowa-etapy i fronty, Barokowy przerost formy nad treścią czy poetycka wirtuozeria?, Gdzie postawić przecinek? Taka forma „ zakuwania na humanie” podobała się uczniom, był to przedsmak prawdziwego studiowania.


   

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

Email Drukuj PDF

W sali gimnastycznej naszej szkoły 13.03.2017 r., w ramach Licealiady 2016/2017 odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu sztumskiego. Pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach, trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w składzie: Mateusz Czechowski, Oskar Gajewski, Szymon Kacprowicz, Jakub Kaczmarek, Łukasz Krusiński, Dawid Majewski, Marcel Majewski, Jakub Maryniowski, Sebastian Mateńka, Dawid Stachowiak i Daniel Żukowski.

 

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Email Drukuj PDF

09.03.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie: Roksana Bączek, Weronika Grzywińska, Dominika Haberla, Martyna Mazurek, Monika Potaś, Karolina Różańska, Ewa Walkiewicz. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce.

 

Czytanie na zawołanie: Wszystko o kobietach

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Kobiet,  we wszystkich klasach w szkole, została przeprowadzona akcja: Czytanie na zawołanie- Wszystko o kobietach. Uczniowie czytali  wiersze o kobietach autorstwa polskich poetów pochodzące z różnych epok literackich. W nagrodę czytający otrzymali symboliczny kwiatek( panowie przekazywali go paniom), słodki upominek i zakładkę do książki.


 

Wizyta u Błękitnych Rybek

Email Drukuj PDF

W ramach Międzypokoleniowego Czytania, 06.03.2017roku, Emisariusze Książek z klasy I T: Karolina Różańska, Karolina Solka, Małgorzata Lewandowska, Dominik Figur odwiedzili grupę Błękitnych Rybek z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Tematem czytanych utworów było chorowanie. Uczniowie w zabawny i „zabawowy” sposób zaprezentowali utwory:  Jana Brzechwy: Żaba, Katar, Stanisława Jachowicza: Chory kotek oraz fragment książki Francesci Simon : Koszmarny Karolek rządzi porządnie. Przedszkolaki uważnie słuchały utworów i umiały  prawidłowo odpowiedzieć na zadane do tekstów pytania. Była też zabawa stetoskopem  – hmm, po której stronie znajduje się serce? – oraz występ duetu „małych artystów”, którzy zaśpiewali i pokazali scenkę do piosenki: Marzec.


 

UWAGA KONKURS !

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :)

 


Strona 2 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342391

Ulti Clocks content
1 (26).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15