Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jak zaplanować ścieżkę kariery zawodowej ucznia, by dostosować ją do potrzeb rynku pracy?

Email Drukuj PDF

22 lutego nasi uczniowie pod opieką pana Grzegorza Guzmana uczestniczyli w spotkaniu pt."Jak zaplanować ścieżkę kariery zawodowej ucznia, by dostosować ją do potrzeb rynku pracy?". Spotkanie zostało zorganizowane w elbląskim Ratuszu Staromiejskim . Więcej informacji w artykule na www.info.elblag.pl.

źródło: www.info.elblag.pl

 

Zajęcia z doradcą zawodowym

Email Drukuj PDF

W czwartek 23 lutego 2017r. uczniowie z kl. III LO, IV T i I ZSZ uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez p. Magdalenę Empel- doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sztumie.  Uczniowie wypełniali kwestionariusz zainteresowań zawodowych i uzdolnień, badając tym samym swoje predyspozycje zawodowe. Sprawdzali, czy posiadają cechy dobrego przedsiębiorcy oraz wirtualnie zakładali własną firmę krok po kroku. Mieli możliwość wysłuchania, które zawody są deficytowe, nadwyżkowe i zrównoważone. Zostali zapoznani z prognozą zapotrzebowania w powiatach na rok 2017 według tzw. barometru zawodów. W drugiej części spotkania zapoznali się z ofertą  Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sztumie, które funkcjonuje dla potrzeb młodych ludzi pomiędzy 15 a 25 rokiem życia. Pani Magdalena Empel zwróciła uwagę uczestników zajęć na nietypowe redagowanie dokumentów aplikacyjnych, techniki autoprezentacji oraz przybliżyła zagadnienia związane z kreowaniem postawy przedsiębiorczości. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowo- edukacyjnego ujętych  w Programie Wychowawczym Szkoły.

M.Z.

 

Szkolenie strzeleckie w Kwidzynie

Email Drukuj PDF

W dniu 18 lutego 2017 roku dla chętnych uczniów  klas  mundurowych; tj. klasy pierwszej, drugiej i trzeciej  LO Zespołu Szkół w Dzierzgoniu przeprowadzone zostało strzelanie na strzelnicy w Kwidzynie. Strzelanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Strzeleckie GWARD z Kwidzyna.

Uczniowie strzelali  do celu z karabinu KBKS, karabinu AK i pistoletu.

Strzelanie poprzedzone było biegiem na orientację i  zakończyło się ogniskiem.

 

A. Mieleszczuk

 

Deutsch im Restaurant

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy III T na lekcji języka niemieckiego odgrywali scenki w restauracji w języku niemieckim.

 

Turyści w kuchni

Email Drukuj PDF

16 lutego grupa turystyczna klasy I T w ramach innowacji pedagogicznej Turystyka Pomorza Warmii i Mazur gościła w pracowni gastronomicznej. Tematyką zajęć były potrawy regionalne z Pomorza i Kaszub oraz Warmii i Mazur. Trzyosobowe  grupy uczniów wybrały potrawy, które potem  wykonały. Dla niektórych uczniów była to pierwsza przygoda z gotowaniem. W miłej atmosferze powstawały ciasteczka drożdżowe z jagodami, piernik polski oraz metrowiec. Dziękujemy bardzo za opiekę i pomoc pani Marzenie Drwięga oraz grupie gastronomicznej z klasy I T.

M.K-G

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Email Drukuj PDF

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest  na świecie od 10 lat, a w Polsce  od trzech, zawsze w pierwszej połowie lutego. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. W naszej szkole w ramach tej akcji uczniowie klasy II Technikum wraz z wychowawcą p. M. Drwięgą przygotowali krótką scenkę rodzajową, w której w nieco humorystyczny sposób przedstawili zagrożenia wynikające z poznawania ludzi w Internecie i udostępniania swoich danych. Scenka zakończyła się przestrogami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci oraz nauką, że nie zawsze wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie naszego łącza. Bądźmy rozważni i rozsądni, przy zawieraniu internetowych znajomości! Ostrożności nigdy nie za wiele, pamiętajmy o tym!

M.Z.

 

LODz i KKZ plany zajec na 18-19.02.2017 r.

Email Drukuj PDF

W zakładce Plany zajęć  LO dla Dorosłych wprowadzono plany zajęć na zjazd 18-19 lutego 2017 r.

 

Dzień Rodzica

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 8 lutego odbył się już po raz czwarty Dzień Rodzica. W programie spotkania znalazło się podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej za pierwszy semestr. Pan Dyrektor przedstawił uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w nauce, frekwencję i najlepsze zachowanie, wyczytał  również uczniów ze 100% frekwencją. Prymusom z każdej klasy zaproponował tradycyjnie w kwietniu wycieczkę, tym razem w planach Bieszczady i okolice. Rodzice i opiekunowie, racząc się pysznym ciastem, owocami i kawą, obejrzeli prezentacje i pokazy różnorodnych zainteresowań, pasji oraz hobby w wykonaniu uczniów, jak i nauczycieli.

Wielkie wrażenie na wszystkich wywarł pokaz tańca standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu ucznia klasy III LO- Marcina Żelaznego, który doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie od siedmiu lat pod okiem mistrzów i obecnie prezentuje klasę B. Rodzice na własne oczy przekonali się, ile osiągnął już w tej dziedzinie tańcząc przed nimi ze swoją partnerką Dominiką Szpaczyńską. Nie mniej interesujący okazał się pokaz serwowania ananasa w wykonaniu Dyrektora naszej szkoły, który ze zręcznością prawdziwego Master Chefa, szybko, sprawnie i z humorem "rozebrał"  ananasa na części pierwsze dwoma sposobami. Zebrani mogli podziwiać również sztukę carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach, w której specjalizuje się Pani Wioleta Żuchowska- wicedyrektor szkoły. Razem z uczennicą kl. III Technikum- Michaliną Badeńską zaprezentowały kunsztowne rzeźby wykonane w żółtych i zielonych melonach oraz efektowne kompozycje wykonane z rzepy, buraka, ananasa, czy banana. Te piękne rzeźby, w drodze losowania trafiły w ręce zaskoczonych i zadowolonych rodziców. Uczniowie z Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali okolicznościowe nakrycie stołu na romantyczne spotkanie, a nawet umożliwili rodzicom sprawdzenie swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Spotkanie zakończyło się prezentacją fryzury wieczorowej z długich włosów przygotowanej przez Dominikę Szutko- uczennicę klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i jednocześnie laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosłą Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego w Gdańsku. Zebrani mogli podziwiać również umiejętności fryzjerskie Adrianny Żaboklickiej - naszej absolwentki, która na co dzień  pracuje we własnym Salonie Fryzjerskim Ada w Starym Dzierzgoniu. Ponadto rodzice wpisywali się do Złotej Księgi i głosowali na najciekawsze fotografie wykonane przez członków Szkolnego Koła Fotograficznego LUX .

Na każdego rodzica czekały biuletyny z życia naszej szkoły oraz niespodzianka- szkolny kalendarz na rok 2017 ze zdjęciami uczniów z różnych uroczystości, wyjazdów, akcji i wycieczek.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, cieszymy się z frekwencji rodziców i opiekunów. Zapraszamy na pełen niespodzianek Dzień Rodzica już za rok :)

M.Z.

 

Połowinki 2017

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy połowinkowej , w której uczestniczyli uczniowie II LO i III T.

 

Biuletyn grudzień-styczeń

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do lektury biuletynu za miesiące grudzień i styczeń.

Aby pobrać plik w formacie *pdf - kliknij

 

Sprawozdanie z zawodów sportowych – I semestr roku szk. 2016/2017.

Email Drukuj PDF

W „Lesie Betoniarskim” 26.09.2016 roku odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. W zawodach startowało 41 uczniów- 19 dziewcząt i 22 chłopców. W kategorii dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły: Joanna Potaś z klasy I LO – I miejsce, Małgorzata Małachowska z klasy I ZSZ – II m., Julia Kowalska z klasy I T – III m. W kategorii chłopców: I miejsce_ Daniel Twardowski z klasy II T, II m. –Dawid Stachowiak z klasy III ZSZ, III m- Szymon Kacprowicz z klasy II ZSZ.


Na boisku ORLIK w dniu 19.09.2016r. uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej  z reprezentacją Gimnazjum im. Jana Pawła II W Dzierzgoniu. Zespół Szkół reprezentowali uczniowie   III Klasy ZSZ: Gracjan Bączek, Adrian Grzywacz, Filip Kurdziel, Patryk Paw, Krzysztof Piotrowski, Dawid Stachowiak, Daniel Żukowski, Brajan Nowakowski.

 

Na stadionie leśnym w Mikołajkach Pomorskich, w dniu 06.10.2016 roku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady 2016/2017. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sztafeta dziewcząt wywalczyła II miejsce. W jej skład wchodziły : Roksana Bączek, Paulina Czupyt, Agata Dunia, Kaja Graczyk, Klaudia Jarzembińska, Julia kowalska, Martyna Mazurek,  Joanna Krzywdzińska, Małgorzata Małachowska,  Monika Potaś, Dorota Sinko.

Sztafeta chłopców w składzie: Adrian Grzywacz, Michał Jas, Michał Junak,  Szymon Kacprowicz, Damian  Majcherski, Patryk Paw, Krzysztof Sinko, Dawid Stachowiak, Daniel Twardowski, Daniel Żukowski została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Dzierzgoniu dnia 16.11.2016 r. odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach Licealiady 2016/2017. W rozgrywkach  wzięły  udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu sztumskiego.  I miejsce wywalczył Zespół Szkól im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, II miejsce zajął Zespól Szkół im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach,  na III miejscu uplasował się Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Gajewski, Szymon Kacprowicz, Jakub Maryniowski, Jakub Kaczmarek, Dawid Stachowiak, Maciej Jankowski, Jakub Skibniewski, Marceli Majewski, Filip Orłowski, Krystian Chwesiuk.

 

W "Lasku Betoniarskim", w Dzierzgoniu, 05 listopada 2016 roku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz II Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu a partnerem było Stowarzyszenie Norwid w Dzierzgoniu przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sztumie, Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, LGD ”Kraina Dolnego Powiśla”, PUP w Dzierzgoniu, RTI w Dzierzgoniu oraz Pośrednictwa Ubezpieczeniowego s.c. E. i K. Nazarewicz. Bieg odbywał się w jedenastu kategoriach, do których zgłosiło się 100 zawodników z powiatu sztumskiego, elbląskiego i ostródzkiego. Na pokonanie trasy wyznaczonej na mapie „Norwidówka” uczestnicy mieli godzinę. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: Dziewczęta - K10 I miejsce Nikola Kolasa II miejsce Blanka Mackiewicz III miejsce Agata Pietrzak Chłopcy - M10 I miejsce Gabriel Mackiewicz II miejsce Michał Skurtys III miejsce Mateusz Nosal Dziewczęta - K12 I miejsce Oliwia Jabłońska II miejsce Julia Pawella SP Bruk III miejsce Sabina Wodnicka Chłopcy - M12 I miejsce Kacper Chwesiuk II miejsce Jakub Zaporowicz III miejsce Michał Klimek Dziewczęta K15 I miejsce Anna Krauze II miejsce Marzena Kruszyńska III miejsce Roksana Bączek Chłopcy - M15 I miejsce Tomasz Melka II miejsce Michał Żemojdzin III miejsce Tutaj Kacper Dziewczęta - K19 I miejsce Martyna Mazurek II miejsce Joanna Trzaska III miejsce Klaudia Jarzębińska Chłopcy - M19 I miejsce Michał Junak II miejsce Jakub Typański III miejsce Karol Chwesiuk Kobiety OPEN 1995 i starsze I miejsce Magdalena Niechciał -Wodnicka II miejsce Katarzyna Klimek III miejsce Jolanta Szewczun Mężczyźni OPEN 1995 i starsi I miejsce Roman Typański II miejsce Marek Kędzierski III miejsce Krzysztof Kraśniewski Kategoria rodzinna I miejsce Łukasz i Zbigniew Klimek II miejsce Kinga i Zbigniew Mazurkiewicz III miejsce Hanna i Piotr Szpejewscy Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego pani Jolanta Szewczun oraz Starosta Powiatu Sztumskiego pan Wojciech Cymerys.

 

2 grudnia 2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Kacprowicz, Maciej Jankowski, Jakub Kaczmarek, Marcel Majewski, Jakub Maryniowski, Dawid Stachowiak, Jakub Skibniewski wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w Kwidzynie. Chłopcy po zaciętej walce zdobyli trzecie miejsce.

 

Dnia 5 grudnia 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 51 uczniów – dwadzieścia pięć dziewcząt oraz dwudziestu sześciu chłopców.

Klasyfikacja

Kategoria dziewcząt

I m       Katarzyna Kruszewska II LO

II m      Dominika Sakwińska  IV T

III m     Joanna Trzaska III T

Kategoria chłopców

I m       Grzegorz Lis II ZSZ

II m      Andrzej Dziedzic II LO

III m     Szymon Kacprowicz II ZSZ

 

W Zespole Szkół w Barlewiczkach 9.12.2016r. odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Katarzyna Kruszewska, Dominika Sakwińska, Joanna Trzaska zajęła II miejsce a reprezentacja chłopców w składzie: Andrzej Dziedzic, Szymon Kacprowicz, Grzegorz Lis zajęła III miejsce.

 

 


Strona 3 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342401

Ulti Clocks content
1 (63).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15