Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Warsztaty - Różne oblicza uzależnień

Email Drukuj PDF

Zakończyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas pierwszych przeprowadzone przez specjalistę- terapeutę uzależnień z Grudziądzkiego Stowarzyszenia "Pomoc Uzależnionym". Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat: " Różne oblicza uzależnień". Celem zajęć  było podniesienie świadomości młodzieży na temat przyczyn i skutków zażywania substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy, uświadomienie psychicznych i środowiskowych czynników wpływających na rozwój uzależnienia oraz edukacja na temat konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych związanych z używaniem różnego rodzaju środków psychoaktywnych. Szkoła od kilku lat współpracuje z w/w stowarzyszeniem organizując co roku cykl zajęć, którymi objęte są wybrane klasy z danego typu szkoły. W ubiegłym roku szkolnym w zajęciach uczestniczyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, natomiast w bieżącym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas pierwszych.

M.Z.


 

Akcja SU "Podziel się z innymi"'

Email Drukuj PDF

Dziękujemy bardzo uczniom i pracownikom szkoły, którzy wzięli udział w corocznej akcji Samorządu Uczniowskiego "Podziel się z innymi". Dzięki hojności udało się obdarować dwie rodziny naszych uczniów :) Serdecznie dziękujemy!

 

Ranking czytelnictwa grudzień 2016

Email Drukuj PDF

Ranking klas:

I miejsce - klasa III LO

II miejsce - klasa IV T

III miejsce - klasa II LO

Ranking uczniów:

I miejsce - Ala Borowiecka III LO,

II miejsce - Kasia Kruszyńska II LO

III miejsce - Dominika Czyżo III LO

 

Apel bożonarodzeniowy

Email Drukuj PDF

W  auli Zespołu Szkół stanęła wielka „żywa” choinka, bogato ustrojona przez uczniów naszej szkoły.  To znak ,że święta już niedługo.

22. grudnia odbył się  w szkole apel bożonarodzeniowy.

Pierwszą świąteczną atrakcją był Szkolny Konkurs Śpiewania Kolęd, drugą  - Jasełka a właściwie występ kolędników, przy wtórze szkolnego chórku śpiewającego kolędy. W Jasełkach udział wzięli: klasa I LO – Ewa Walkiewicz, Sandra Szmeil, Julita Czyż, Klaudia Dziewic, Natakia Grochowska, Mateusz Prokopowicz, z klasy I T : Drota Sinko, Karolina Różańska, Dominik Figur, Filip Orłowski, Szymon Jaciw, Partyk Zawłocki, z klasy II LO Andrzej Dziedzic. Chórek tworzyły: Klaudia Standarska, Natalia Warda, Sandra Tietz, Wiktoria Szwamber  z klasy III T oraz  Nicola Dankowska, Dominika Neidrowska z klasy I LO. Apel prowadziły: Weronika Dąbrowska i Małgorzata Pułjanauskas z klasy II T.

 

Sobota w szkole

Email Drukuj PDF

W  sobotę 17 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się zajęcia świąteczno- integracyjne pod hasłem: Sobota w szkole, w których oprócz uczniów udział wzięli rodzice oraz gimnazjaliści. Spośród różnorodnych atrakcji, każdy wybrał to co go najbardziej interesowało. Większość dziewcząt i rodziców uczyła się wykonywać nietypowe ozdoby świąteczne z wydmuszek i makaronu pod okiem Pani Krajewskiej- mamy naszej uczennicy z kl. III LO. Chłopcy zainteresowali się pokonaniem toru przeszkód w alkogoglach na czas. Wszyscy ozdabialiśmy pierniki wykorzystując cukrowe pisaki, przygotowywaliśmy pyszną jarzynową sałatkę oraz uczyliśmy się "rzeźbić"  w melonach pod precyzyjnym okiem uczennicy z kl. III T- Michaliny Badeńskiej. Każdy mógł zwiedzić różne zakamarki w szkole biorąc udział w zabawie Szukanie słodkiego skarbu, podczas której należało rozwiązać wiele zagadek, odszukać dalsze wskazówki w ukrytych miejscach i wykazać się wiedzą na temat życia szkolnego. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się mini- fotobudka, co można stwierdzić oglądając zdjęcia zamieszczone w fotogalerii. Zajęcia zakończyły się akcją międzypokoleniowego czytania książek o regionie sprawnie i ciekawie poprowadzoną przez p. Dorotę Łastowską- szkolną bibliotekarkę. Wszyscy wykazali się dużym poczuciem humoru, dobrą znajomością szkoły oraz twórczym zaangażowaniem i pomysłowością. Natomiast rodzice i gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć szkołę z innej perspektywy.

M. Z.

 

Debata o wartościach

Email Drukuj PDF

W naszej szkole odbyła się debata na temat wartości ważnych w życiu młodego człowieka. Debata została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski.  Podczas spotkania przedstawiciele różnych klas omawiali współczesne priorytety. Mogliśmy również wysłuchać opinii  oraz rad bardziej doświadczonych  osób, które wskazały nam czym należy kierować się w życiu. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. rodzina, zdrowie, wiara, edukacja, szacunek i wiele innych ważnych aspektów naszego życia.

 

Uwaga Akcja

Email Drukuj PDF

Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

 

Świąteczna ozdoba dla rodzica

Email Drukuj PDF

Dla rodziców, którzy przyszli na wywiadówkę w środę 14 grudnia 2016r. czekała świąteczna niespodzianka. Każdy mógł  wybrać sobie  ozdobę choinkową  przygotowaną przez  naszych uczniów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby efektem końcowym zadziwić  nauczycieli i rodziców.  Techniki różnorodne, ozdoby nietypowe - zresztą  zdjęcia mówią same za siebie. Akcja cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Niech żałują Ci rodzice, którzy z różnych powodów  nie przybyli na wywiadówkę.

M. Z

 

Wyjazd Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

W nagrodę za pracę na rzecz szkoły członkowie samorządu uczniowskiego postanowili spędzić razem czas w oryginalny sposób. Korzystając z tego, że mogliśmy wyjechać z okazji Mikołajek wybraliśmy się do “Escaperooms” w Ergo Arenie.

Chcieliśmy przeżyć dreszczyk emocji, trochę adrenaliny i zobaczyć na co nas stać więc Escaperooms okazały się najlepszym sposobem żeby uzyskać to wszystko w jednej niesamowitej atrakcji!! Escaperooms ma wiele pokoi do wyboru, różnego rodzaju (od egzorcyzmów po laboratoria) oraz przemiłą obsługę.

Rewelacyjne miejsce, aby się zrelaksować, zmobilizować myślenie i współpracę ze znajomymi.    Po tych wszystkich emocjach oczywiście Mc Donald był obowiązkowy.:)

 

Zawody strzeleckie klas mundurowych

Email Drukuj PDF

W dniu 13 grudnia 2016 dla  uczniów  klas  mundurowych; tj. klasy pierwszej i drugiej LO Zespołu Szkół w Dzierzgoniu przeprowadzone zostało strzelanie na strzelnicy w Starym Mieście.

Uczniowie uczyli się obsługiwać bronią palną  i   strzelać do celu z pozycji leżącej, z odległości 50 metrów, z KBKS-u.

Najlepszy wynik w strzelaniu uzyskał Bajło Jakub z klasy I LO. Na 50 możliwych punktów uzyskał 48 punktów trafiając czterokrotnie w dziesiątkę i raz w ósemkę. Drugi wynik - 43 punkty uzyskał Mateńka Sebastian i trzeci -  40 punktów  uzyskał Mielniczek Adrian z II LO. GRATULACJE !!!!!

 

Małe, ale znaczy wiele

Email Drukuj PDF

Przez cały rok szkolny trwa w Zespole Szkół akcja zbierania plastikowych nakrętek po napojach, środkach czystości i innych rzeczach. Przeznaczamy je dla naszego ucznia Tomka Wilewskiego  na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Uzbierane korki systematycznie przekazujemy rodzinie. Korki  zbierają i przynoszą uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Cieszy nas fakt, że do akcji włącza się także środowisko lokalne: Powiatowy Urząd Pracy w Dzierzgoniu, Szkoła Podstawowa w Starym Dzierzgoniu , panie ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin  w Dzierzgoniu. Za bezinteresowny dar serca bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy, również w imieniu Tomka i jego rodziców.  Korki zbiera i przekazuje biblioteka szkolna.

Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu, którzy uzbierali dla Tomka kilka worków cennego plastiku.

Serdecznie dziękujemy!

 


Strona 4 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342310

Ulti Clocks content
1 (51).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15