Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Święta bez nałogów

Email Drukuj PDF

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Profilaktycznym  pod hasłem: "Święta bez nałogów"  zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu.

W wyznaczonym czasie, czyli do 30 listopada 2016r. do pedagoga szkolnego wpłynęło 6 prac plastycznych, których autorami byli: Katarzyna Kruszyńska ( II LO), Agnieszka Suprun ( I ZSZ), Sylwia Budka ( IV T), Małgorzata Lewandowska ( I T), Agnieszka Brudnicka ( I ZSZ) oraz Rafał Kędzior ( I ZSZ). Prace zostały odniesione do Dzierzgońskiego Ośrodka kultury, gdzie specjalna komisja oceniając pomysłowość, estetykę wykonania oraz sposób zrozumienia tematu dokonała wyboru tych najpiękniejszych i  najciekawszych.  Nagrodę główną, czyli tablet otrzymał Rafał Kędzior z kl. I ZSZ, natomiast wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Kruszyńska z kl. II LO i Agnieszka Brudnicka z kl. I ZSZ. Nagrody zostały wręczone 06 grudnia 2016r. podczas rozświetlenia choinki przed Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

M. Z

 

Mikołajki w szkole

Email Drukuj PDF

Jak co roku w naszej szkole pojawił się Św. Mikołaj, tym razem nieco spóźniony, ale na szczęście dotarł. Każda klasa już dużo wcześniej przygotowywała się na przyjęcie Mikołaja, przygotowując piosenkę, aby otrzymać słodycze. Święty Mikołaj zaskoczył nas nie tylko swoim spóźnieniem bo dotarł dopiero7 grudnia, ale zadziwił nas również swoim wyglądem oraz poczuciem humoru.

A jednak byliśmy grzeczni!:-)

 

Spotkanie integracyjno- mikołajkowe w Uśnicach

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu integracyjno- mikołajkowym w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Uśnicach. W środę 06 grudnia 2016r. Mikołaj w asyście pomocników wyruszył do dzieci z niespodziankami, zabawami słowno- ruchowymi i krótkim przedstawieniem. Było tak jak zawsze, czyli bardzo sympatycznie, wzruszająco i świątecznie. Wzięliśmy udział w zabawach muzyczno- ruchowych i tanecznych oraz kibicowaliśmy nietypowym konkurencjom sportowym, np. wyścigom zimowych zaprzęgów. Wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki, kolędy oraz przedstawiliśmy scenkę teatralną pt: Czarodziej i jego przyjaciele w oczekiwaniu na Mikołaja. Zostaliśmy, jak zawsze niezwykle ciepło przyjęci przez  wszystkich, a atmosfera całego spotkania utwierdziła nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i należy je kontynuować, więc za rok też  wybierzemy się do Uśnic!

M. Z.


 

Konkurs „HIV – AIDS - STOP"

Email Drukuj PDF

Dnia 1 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Sztumie odbył się powiatowy finał olimpiady pod hasłem „HIV – AIDS - STOP"  dla uczniów klas drugich ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sztumskiego  zorganizowany  przez Starostwo Powiatowe w Sztumie i Powiatową Stację  Sanitarno – Epidemiologiczną  w Malborku. Z naszej szkoły  do konkursu przystąpiło 5 uczniów z  klasy II Technikum ( Sylwia Kościanek, Klaudia Jarzembińska, Agata Pliszka, Małgorzata Pułjanauskas oraz Daniel Twardowski). Konkurs składał się z części pisemnej, gdzie uczniowie rozwiązywali test  oraz części ustnej, czyli udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania.  Do etapu drugiego z naszej szkoły zakwalifikowały się  dwie osoby, czyli  Klaudia Jarzembińska  oraz Daniel Twardowski. Ostatecznie Klaudia Jarzembińska  zajęła II miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Gratulujemy!

M.Z.

 

Bawmy dobrze się w Andrzeja…

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 30 listopada, żeby tradycji stało się zadość, odbyły się wróżby andrzejkowe. Biblioteka szkolna zamieniła się w prawdziwą Jaskinię Wróżb, w której wróżki  i „wróżowie”  wykorzystując swój dar przekonywania, przepowiadali przyszłość  szkolnym kawalerom, pannom i nie tylko.  A wróżby były pomysłowe i różnorodne - od tradycyjnego serca przebitego strzałą,  magicznego wosku, drzewka szczęścia, szpilek prawdy, rzutu kostkami po zaczarowaną kulę i wróżbę dla odważnych. Były także cukierki i ciastka z wróżbą- te ostatnie upieczone przez klasę II technikum o profilu gastronomicznym.

Uczniowie wyszli także przed szkołę, by wróżyć przechodniom na ulicy i rozdawać smakołyk z przepowiednią. Każdy Andrzej dostał upominek w postaci świątecznej bombki. Po południu tradycyjnie odwiedziliśmy członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin w Dzierzgoniu.

W przygotowaniu imprezy oraz we wróżbach wzięła udział młodzież z  klas pierwszych technikum  i zasadniczej szkoły zawodowej w składzie:  Martyna Tomczyk, Kinga Wichert, Sandra Dordzik, Julia Jarzembińska, Sara Nowicka, Ewelina Kaniecka, Wiktoria Bączek, Karolina Solka, Karolina Różańska, Karolina Sokołowska, Małgorzata Lewandowska, Marzena Kruszyńska, Dorota Sinko, Aleksandra Malec, Agata Budzińska, Dominik Figur, Filip Orłowski, Szymon Jaciw. Silnej „grupie pod wezwaniem” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, bezinteresowność i fajną zabawę.

D.Ł.

 

Sałatki i surówki

Email Drukuj PDF

W środę 30 listopada  2016r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja promująca zdrową żywność oraz zdrowie pod hasłem: "Sałatki i surówki " w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie. Młodzież miała okazję delektować się sałatkami  greckimi, jarzynowymi, owocowymi, ryżowymi itp. Do wyboru były również surówki z kapusty kiszonej, pekińskiej oraz czerwonej. W tym dniu najpierw można było skorzystać z wróżb andrzejkowych, a później wcinać, zajadać, smakować  i próbować specjałów przygotowanych przez uczniów i  nauczycieli. W ramach akcji została również przygotowana ekspozycja książek kucharskich na korytarzu szkolnym z propozycjami i przepisami na różnorodne surówki i sałatki.  Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ sałatki i surówki znikały w tempie błyskawicznym. I pewnie były wyśmienite w smaku, o czym świadczą zadowolone miny uczniów i nauczycieli. Następna taka akcja odbędzie się w II semestrze z kolorowymi galaretkami w roli głównej.

M. Z.

 

Ranking czytelnictwa listopad 2016

Email Drukuj PDF

Ranking klas:

I miejsce - klasa III LO

II miejsce - klasa I T

III miejsce - klasa  IV T

Ranking uczniów:

I miejsce - Ala Borowiecka III LO

II miejsce - Tomek Wilewski II LO

III miejsce - Mulart Natalia IV T, Kruszyńska Kasia II LO

 

Kącik Dobrej Książki - listopad

Email Drukuj PDF

„Później mówiono, że człowiek ten  nadszedł od północy, do Bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. Było późne popołudnie i kramy powroźników i rymarzy były już zamknięte, a uliczka pusta. Było ciepło a człowiek ten miał na sobie czarny płaszcz narzucony na ramiona. Zwracał uwagę. Zatrzymał się przed gospodą „ Stary Narakort”, postał chwilę, posłuchał gwaru głosów. Gospoda jak zwykle o tej porze była pełna ludzi. Nieznajomy nie wszedł do „ Starego Narakortu”. Pociągnął konia dalej, w dół uliczki. Tam była druga karczma, mniejsza, nazywała się „Pod Lisem”(…)- Izby na nocleg szukam. – Nie ma- burknął karczmarz, patrząc na buty gościa zakurzone i brudne. – W „Starym Narakorcie” pytajcie. –Tu bym wolał. – Nie ma. – Karczmarz rozpoznał wreszcie akcent nieznajomego. To był Riv. – Zapłacę, rzekł obcy cicho, jakby niepewnie. Wtedy właśnie zaczęła się ta cała paskudna historia”.

Miłośnikom fantasy polecam książkę Andrzeja Sapkowskiego „Ostatnie życzenie” zakupionej, tak jak pozostałe części  sagi, do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa. Jest to zbiór opowiadań rozpoczynający sagę o Geralcie z Rivii –wiedźminie. W utworze nie brakuje  ciekawych zwrotów akcji, różnorodnych przygód. Sapkowski wprowadza w świat magii i czarów, potworów, strzyg, rusałek, upiorów, ludzi, gnomów, czarowników, w odwieczną walkę dobra ze złem. Ukazuje miłość, nienawiść, zdrady, pojednania, wyzwania i zamyka to wszystko w bardzo obrazowym świecie fantasy. Gorąco polecam!

 

 

 

ANDRZEJKI!

Email Drukuj PDF

Umiesz się bawić, traktować wróżby z przymrużeniem oka, chcesz podtrzymać staropolską tradycję –przyjdź do biblioteki szkolnej 30 listopada! Powróżyć  sobie będzie można na każdej przerwie szkolnej do godziny 13.30. Ten ,kto weźmie udział w zabawie, otrzyma cukierka lub ciastko z wróżbą!

Renomowane wróżki  szkolne i wróże szkolni zapraszają do zabawy!!!

Wróżby odbędą się także przed szkołą ( obok sali gimnastycznej) od godz. 11.00 do godz. 12.00  dla społeczności Dzierzgonia, dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w siedzibie stowarzyszenia od godz. 14.00 do godz. 15.00

Serdecznie zapraszamy!

 

Biuletyn październik

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do lektury październikowego biuletynu naszej szkoły.

kliknij aby otworzyć biuletyn

 

Ogólnopolska Akcja „Rzuć Palenie Razem z Nami” w klasach pierwszych!

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Inicjatywa ta powstała w Stanach Zjednoczonych –dziennikarz Lynn Smith zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku do rzucenia palenia namawia się Polaków.

W naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Tytoniu obchodzony jest od 12 lat, co roku w innej formie. W tym roku oprócz gazetki tematycznej na korytarzu szkolnym,  zainteresowani uczniowie wypełniali  test  motywacyjny  do zaprzestania palenia. Poza tym w kl. I ZSZ i kl. I Technikum  odbyły się spotkania uczniów z pedagogiem szkolnym i pielęgniarką środowiska szkolnego podczas, których po wysłuchaniu krótkiej pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu, młodzież zapoznawała się z  "ulotkową" tablicą.

M. Z.

 


Strona 5 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342426

Ulti Clocks content
1 (60).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15