Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie od 1995 roku, zawsze 16 listopada. Wtedy to bowiem państwa członkowskie UNESCO i ONZ przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.

Nasza szkoła od lat angażuję się w Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym roku nie było inaczej, no może z małą różnicą, że święto to obchodziliśmy u nas 17 listopada. Tego dnia rzecznik praw ucznia wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowali konkurs plastyczny na najlepszy plakat promujący tolerancję. Każda klasa miała wytypować dwuosobową drużynę, która najpierw wylosowała hasło dotyczące tego święta, a następnie miała je zilustrować. Prace okazały się być naprawdę na wysokim poziomie, zarówno plastycznym, jak i pomysłowym. Dodatkowym punktem imprezy było przebranie się po jednym uczniu z każdej klasy. Tematem tych kostiumowych szaleństw była oczywiście tolerancja. Punktem kulminacyjnym było głosowanie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na najlepszy plakat oraz przebranie.

Wyniki tego głosowania zostaną ogłoszone na najbliższym apelu podsumowującym miesiąc. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i pokazali, że jesteśmy tolerancyjni.

 

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach Licealiady 2016/2017

Email Drukuj PDF

W Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Dzierzgoniu dnia 16.11.2016 r. odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach Licealiady 2016/2017. W rozgrywkach  wzięły  udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu sztumskiego.  I miejsce wywalczył Zespół Szkól im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, II miejsce zajął Zespól Szkół im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach,  na III miejscu uplasował się Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Gajewski, Szymon Kacprowicz, Jakub Maryniowski, Jakub Kaczmarek, Dawid Stachowiak, Maciej Jankowski, Jakub Skibniewski, Marceli Majewski, Filip Orłowski, Krystian Chwesiuk.

 

UWAGA KONKURS !

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Informacje u pedagoga szkolnego

 

4-9.11.2016 wycieczka do Włoch

Email Drukuj PDF

W dniach 4-9 listopada 24-osobowa grupa uczniów z dzierzgońskiego Norwida pod opieką pana dyrektora Jarosława Drwięgi oraz pani Agnieszki Barańskiej wyruszyła na podbój słonecznej Italii. Spędziliśmy w autokarze ponad dobę z nadzieją, że nasz trud zostanie nam wynagrodzony. Na miejscu,Włochy ukazały nam się od swojej ponurej strony: przez pierwsze trzy dni padał deszcz, jednak  pogodę zrekompensowały nam  widoki, których nie sposób zapomnieć i opisać słowami - cuda architektury, górzyste tereny, tak odmienne od naszych, ale i również tradycyjne włoskie jedzenie, zaskakujące w smaku. Najlepszym dowodem na niezwykłość tego miejsca są setki wykonanych przez nas zdjęć. Mieliśmy okazję zobaczyć piękną Florencję, która swoją nazwą przywodzi na myśl kwiaty - tak właśnie różnorodna jest pod względem sztuki i budownictwa. W następnej kolejności odwiedziliśmy kolebkę kultury, jaką jest Rzym. Spacerując starożytnymi uliczkami, mając wokół siebie ruiny budowli sprzed wieków, mogliśmy poczuć się, jakbyśmy podróżowali w czasie. Ogromne wrażenie wywarło na nas słynne Koloseum i spektakularna Fontanna di Trevi. Ucztą dla ducha był spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Placu Świętego Piotra. Na koniec udaliśmy się do równie fascynującej Wenecji, miasta na wodzie. Urokliwe, ciasne uliczki, gondole sunące po szmaragdowej wodzie kanałów, sklepy przyciągające różnorodnymi szklanymi wyrobami i słynnymi, karnawałowymi maskami...Wszystko to sprawiało, że czuliśmy się jak w innej rzeczywistości. Wyjazd był dla nas niesamowitym doświadczeniem i przeżyciem, zobaczenie wszystkich tych rzeczy, które do tej pory oglądaliśmy jedynie na filmach - ekscytujące i wręcz magiczne. Z żalem pakowaliśmy nasze bagaże i sadowiliśmy się w autokarze, gdy przyszło nam wracać do Polski. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze kiedyś się tam spotkamy, bo, zgodnie z wróżbą Fontanny di Trevi, wrzucając do niej monetę, odwiedzimy Rzym ponownie. Mamy też nadzieję, że w równie wspaniałym składzie.

Konrad Abramczyk

 

W świecie bohaterów Andrzeja Sapkowskiego

Email Drukuj PDF

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ( współpraca ze środowiskiem lokalnym) 09.11.2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyła młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu z nauczycielem bibliotekarzem panią  Elżbietą Błędzką-Gorzeją. Hasło imprezy czytelniczej:Book to book, zamiast Facebook. Spotkanie z książką i filmem. W świecie bohaterów Andrzeja Sapkowskiego było wezwaniem do czytania książek jako alternatywa dla facebooka. W miłej, swobodnej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach, przygotowanych przez klasę II technikum gastronomicznego, dyskutowaliśmy o „Ostatnim życzeniu” A. Sapkowskiego. Ten zbiór opowiadań wprowadza  w sagę o Geralcie z Rivii – wiedźminie, „mistrzu magii i miecza tajemną sztuką wyuczonego, by strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi”. Rozmawialiśmy o świecie wartości głównego bohatera, jego czynach, cechach charakteru, opisywaliśmy świat przedstawiony –szczególnie skupiliśmy się na postaciach fantasy, których jest w powieści bardzo dużo. Swoje wizje porównywaliśmy z serialem Wiedźmin w reż. Marka Brodzkiego,  cz.1 Dzieciństwo ( fragmenty). Szczegółowo skupiliśmy się na trzech historiach: Strzygi, czyli królewny Addy i Foltesta, Pavetty, księżniczki Cintry i „Jeża” z Elenwaldu oraz dżina z lampy. Uczniowie okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie fantasy a szczególnie w opowiadaniu historii z książki Andrzeja Sapkowskiego. Następne spotkanie z tego cyklu dotyczyć będzie powieści Suzane Collins, Igrzyska śmierci. Serdecznie zapraszamy do dyskusji na temat tej poczytnej i wartościowej książki.

D.Ł.

 

Spis książek zakupionych w ramach NPRC

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze spisem książek, które zostały zakupione do biblioteki Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozycje książkowe wybrano w wyniku sondy czytelniczej przeprowadzonej wśród młodzieży wszystkich klas Zespołu Szkół, po zasięgnięciu opinii nauczycieli, Rady Rodziców, po konsultacji z Bibliotek ą Publiczną w Dzierzgoniu.

Spis książek (kliknij aby obejrzeć/pobrać) plik w formacie *.PDF

 

Biegi na orientację

Email Drukuj PDF

W "Lasku Betoniarskim", w Dzierzgoniu, 05 listopada 2016 roku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz II Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu a partnerem było Stowarzyszenie Norwid w Dzierzgoniu przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sztumie, Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, LGD ”Kraina Dolnego Powiśla”, PUP w Dzierzgoniu, RTI w Dzierzgoniu oraz Pośrednictwa Ubezpieczeniowego s.c. E. i K. Nazarewicz. Bieg odbywał się w jedenastu kategoriach, do których zgłosiło się 100 zawodników z powiatu sztumskiego, elbląskiego i ostródzkiego. Na pokonanie trasy wyznaczonej na mapie „Norwidówka” uczestnicy mieli godzinę. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: Dziewczęta - K10 I miejsce Nikola Kolasa II miejsce Blanka Mackiewicz III miejsce Agata Pietrzak Chłopcy - M10 I miejsce Gabriel Mackiewicz II miejsce Michał Skurtys III miejsce Mateusz Nosal Dziewczęta - K12 I miejsce Oliwia Jabłońska II miejsce Julia Pawella SP Bruk III miejsce Sabina Wodnicka Chłopcy - M12 I miejsce Kacper Chwesiuk II miejsce Jakub Zaporowicz III miejsce Michał Klimek Dziewczęta K15 I miejsce Anna Krauze II miejsce Marzena Kruszyńska III miejsce Roksana Bączek Chłopcy - M15 I miejsce Tomasz Melka II miejsce Michał Żemojdzin III miejsce Tutaj Kacper Dziewczęta - K19 I miejsce Martyna Mazurek II miejsce Joanna Trzaska III miejsce Klaudia Jarzębińska Chłopcy - M19 I miejsce Michał Junak II miejsce Jakub Typański III miejsce Karol Chwesiuk Kobiety OPEN 1995 i starsze I miejsce Magdalena Niechciał -Wodnicka II miejsce Katarzyna Klimek III miejsce Jolanta Szewczun Mężczyźni OPEN 1995 i starsi I miejsce Roman Typański II miejsce Marek Kędzierski III miejsce Krzysztof Kraśniewski Kategoria rodzinna I miejsce Łukasz i Zbigniew Klimek II miejsce Kinga i Zbigniew Mazurkiewicz III miejsce Hanna i Piotr Szpejewscy Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego pani Jolanta Szewczun oraz Starosta Powiatu Sztumskiego pan Wojciech Cymerys. Dodatkowo wśród uczestników biegu rozlosowane zostały nagrody niespodzianki. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się smaczną grochówką oraz drożdżówką przygotowaną i serwowaną przez młodzież z klasy II i III Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Gabrieli Stolarowicz i pani Marzeny Drwięga. Serdeczne podziękowania nauczycielom, pracownikom oraz uczniom za pomoc w organizacji zawodów.

Kierownik zawodów - Ewa Nazarewicz

 

Narodowe Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła, jak co roku, przygotowała uroczystą akademię słowno-muzyczną z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program został zaprezentowany nie tylko w naszej szkole, ale także w kościele parafialnym.                      .

„Leć orle biały” - takie hasło przyświecało tegorocznej akademii. Młodzież, recytując utwory patriotyczne, ukazała w sposób niecodzienny nasze symbole narodowe, wyjaśniła ich sens oraz przedstawiła walkę o nie na przestrzeni wieków.

Montaż słowno-muzyczny był wystawiany dwukrotnie. Dla społeczności naszej szkoły oraz 11 listopada na mszy świętej w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu..

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny: Tu i tam czytam

Email Drukuj PDF

28.10. 2016 roku rozstrzygnięty został  Szkolny Konkurs Fotograficzny: Tu i tam czytam. Bohaterami zdjęć były książki  i ludzie. Wzięło w nim udział 12 osób reprezentujących klasy liceum, technikum oraz zasadniczą  szkołę  zawodową. Jury w składzie; przewodnicząca p. Wioletta Żuchowska, członkowie : p. Bożena Stańczak,  p. Monika Pawlik-Liszewska, p. Elżbieta Paurowska, p. Adrianna Wójtowicz dokonało oceny prac, przyznało nagrody i wyróżnienia. I miejsce zdobyła Milena Bednarska z kl. IV T, II miejsce Łukasz Suprun z kl. III T, III miejsce Klaudia Jarzembińska z kl. II T, Wyróżnienia przyznano: Małgorzacie Lewandowskiej  z kl. I T i Patrykowi Paw z kl. III ZSZ. Została także wylosowana nagroda publiczności. Otrzymała ją Milena Kucińska z kl. II LO.

Serdecznie gratulujemy!

 

Akcja MRM

Email Drukuj PDF

10 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Młodzieżowej Rady Miejskiej. Akcja polegała na noszeniu przygotowanych wąsów a`la Marszałek Józef Piłsudski, które w tym dniu z rozkazu Marszałka zwalniały z odpowiedzi i kartkówek.


 

UWAGA KONKURS !

Email Drukuj PDF

Ogłaszamy konkurs na domek z piernika.
Regulamin:
1. W konkursie udział mogą brać wszyscy uczniowie -zarówno indywidualnie jak i grupowo.
2. Praca musi być wykonana z ciasta piernikowego w domu.
3. Technika wykonania dowolna (ale prace wykonane własnoręcznie).
4. Dekoracje powinny być wykonane z surowców nadających się do spożycia.
5. Do uzyskania różnych kolorów można wykorzystać barwniki dopuszczone do spożycia.
6. Prace należy składać do 28 listopada 2016 r.
7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do 6 grudnia 2016 r.
Zapraszamy do udziału.


(y)

 


Strona 6 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342412

Ulti Clocks content
1 (58).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15