Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rzecznik Praw Ucznia wybrany!

Email Drukuj PDF

Uczniowie Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu głosowali na Rzecznika Praw Ucznia. Spośród trzech kandydatów największą liczbę głosów  oddano na Panią Aleksandrę Puton i właśnie ona została Rzecznikiem Praw Ucznia, na kolejne trzy lata. Gratulujemy!

A oto wyniki głosowania:

Głosowało 196 uczniów, a głosy zostały rozłożone następująco:

Pani Aleksandra Puton- 106 głosów

Pani Agnieszka Barańska - 63 głosy

Pan Mariusz Czarnecki - 27 głosów

 

Jednocześnie dziękujemy Pani Agnieszce Barańskiej, która przez ostatnie trzy lata pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole.

M.Z.

 

Akcja Grosz do Grosza podsumowana!

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym  wzięliśmy udział w akcji Grosz do Grosza prowadzonej  przez warszawską Fundację "Być Bardziej" w ramach  programu Dzwonek na obiad.

Celem akcji jest zbieranie funduszy na ofiarowanie ciepłego posiłku tym dzieciom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom.

Łącznie zebraliśmy 9.203 złote i srebrne monety:

  • 4574 sztuki    monet 1 gr.
  • 2935 sztuk     monet 2 gr.
  • 1395 sztuk     monet 5 gr.
  • 281   sztuk     monet 10 gr.
  • 14     sztuk     monet  20 gr.
  • 4       sztuki    monet  50 gr.

W sumie 207,09 złotych. W akcji udział wzięli uczniowie,  nauczyciele i pracownicy szkoły.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że los dzieci w trudnej sytuacji nie jest nam obojętny ! Śmiech

M.Z.

 

Warsztaty Decoupage

Email Drukuj PDF

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zakupione zostały książki służące rozwojowi talentów i zainteresowań uczniów. Do takich należą książki o technice decoupage. Z francuskiego słowo „decouper” oznacza „wycinać” i odnosi się do sztuki ozdabiania papierowymi wycinankami różnych przedmiotów dużych i małych. Najprościej mówiąc technika ta polega na wycinaniu, wydzieraniu wybranego obrazka (najczęściej z ozdobnych papierowych serwetek, chociaż to zależy od techniki, jaką się stosuje), naklejaniu go na przedmiot i malowaniu całości kilkoma warstwami lakieru. Atrakcyjność techniki polega na tym, że każdy może spróbować swoich umiejętności korzystając z gotowych wzorów i stwarzając dzięki nim coś niezwykłego, coś co wygląda jak namalowane…

W naszej szkole 26.10.2016r. odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe poświecone zdobniczej technice decoupage.  Poprowadziła je pani Krystyna Mazur- miłośniczka prac rękodzielniczych, która chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas pierwszych liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ( chociaż wśród uczestników znalazł się również uczeń klasy drugiej liceum). Uczniowie i zainteresowani nauczyciele uczyli się ozdabiać styropianowe bombki wycinankami z papierowych serwetek. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe    a efekt końcowy był zaskakujący.

D.Ł.

 

Ranking czytelnictwa pażdziernik 2016

Email Drukuj PDF

Ranking klas:

I miejsce- klasa III LO

II miejsce - klasa II LO

III miejsce - klasa IV T

Ranking uczniów:

I miejsce - Ala Borowiecka III LO

II miejsce - Kasia kruszyńska II LO , Paulina Czupyt IV T

III miejsce - Agata Kerber II LO, Diana Brzozowska III LO

 

Zawody klas mundurowych

Email Drukuj PDF

18 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w drużynowych zmaganiach, które odbyły się na strzelnicy. 7 drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców z każdej klasy wystartowało w zawodach wymagających sprawności fizycznej, odwagi, współpracy, szybkości i fantazji. Pomimo tego, iż drużyny po raz pierwszy miały okazję konkurować w takim składzie, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wzajemnym wsparciem, wykonując  następujące zadania: bieg przez opony, wspinaczka po linie, bieg po wzniesieniu, budowanie szałasu, przygotowanie ogniska, czołganie się, ubieranie umundurowania PSO oraz stroju ochronnego OPP na czas oraz przeciąganie liny w warunkach szczególnych. :) Wygrał zespół biało-czarnych, czyli Roksana Bączek, Lena Frost, Dominika Haberla, Monika Potaś, Katarzyna Karol, Filip Gut i Maciej Jankowski. 

Kącik Dobrej Ksiazki -pażdziernik

Email Drukuj PDF

„Niedawno a może bardzo dawno temu, biegałem po takich parkietach. Brałem nawet udział w spartakiadach wojewódzkich. Teraz jestem sportowcem na wózku. Dojechałem na turniej międzynarodowy. Trudno powiedzieć, czy więcej osiągnąłem „przedtem”, czy „potem”. Po prostu jest inaczej. Ostatnie minuty oglądam zza linii bocznej. Inni też chcą pograć, a mamy sporą przewagę. Dwa mecze, dwie wygrane. Najpierw z gospodarzami, teraz z Niemcami. Mięśnie rozgrzane, głowa spryskana wodą, zadowolenie z dobrego występu. Ostatni gwizdek i wyjeżdżam na boisko, by przybić piątkę Westfalczykom. Nie wyglądają na zachwyconych, ale wydaja się bardziej sympatyczni, niż godzinę temu. Staram się okazywać zadowolenie bez dumy zwycięzcy. Nie do końca mi się to udaje, bo fair play i radość z gry to jedno, a dokopanie twardemu przeciwnikowi zawsze pozwala odrobinę się wyprostować i przy okazji zadrzeć nosa. Może kiedyś mi przejdzie. Po dziesięciu turniejach? „

(Fragment książki K. Szymeczko, Tetrus)

Głównym bohaterem tej opowieści jest Michał, który po wypadku samochodowym ląduję na wózku. Trafia do ośrodka Caritas, gdzie poznaje innych w podobnej sytuacji jak on. Początkowo załamany, bez chęci do życia, stopniowo zaczyna odkrywać siebie na nowo i nadawać sens nowemu życiu. W ośrodku zaprzyjaźnia się, zaczyna uprawiać sport- rugby ,poznaje też Natalię…  Michał odkrywa, że jego życie –życie Petrusa- ma jednak sens i cel.

Gorąco polecam. Ta książka jest dla ciebie!

 

 

Nowie wiadomości od Josepha z Zambii

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice Adopcyjni,

oto powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Zostało jeszcze 1,5 miesiąca nauki.

Przyszedł też czas na ostatnie w tym roku zakupy trymestralne.

Dzieci otrzymały przybory szkolne, środki czystości, cieplutki koc na chłodne noce, słodycze oraz pełną zdrowia moringę.

W tym trymestrze opłata adopcyjna pokrywa również badania lekarskie.

W imieniu dzieci serdeczne Zikomo !!!

 

Dzień Bezpiecznego Komputera

Email Drukuj PDF

Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest  w Polsce  od roku 2004, zawsze 12 października. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. W naszej szkole w ramach tej akcji uczniowie klasy I Technikum ( Karolina Solka, Karolina Różańska, Dorota Sinko, Małgorzata Lewandowska, Maciej Szwamber i Dominik Figur)  wraz z wychowawcą p. A. Barańską przygotowali  scenkę profilaktyczną , w której w obrazowy sposób przedstawili mechanizm uzależnienia się od komputera. Scenka zakończyła się przestrogami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci oraz nauką, że najlepiej szukać znajomości i przyjaźni w tak zwanym realu. Z komputera korzystać z rozwagą, a swój wolny czas spędzać rozsądnie!

M. Z.

 

Święto 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego

Email Drukuj PDF

W piątek 7 października uczniowie z klas mundurowych uczestniczyli w obchodach Święta 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego. Młodzież z klasy II LO oraz III LO wzięła udział w defiladzie wojskowej na placu apelowym. Tuż po oficjalnym otwarciu święta i złożeniu wiązanek pod pomnikiem patrona brygady, można było obejrzeć najnowszy sprzęt, tj.  czołg PT-91 „TWARDY” czy MI 24 nazywany „Latającym czołgiem”; pokaz umiejętności ułańskich  czy zapoznać się z działaniem charakterystycznym dla innych służb mundurowych. Deszczową pogodę rekompensował zapach świeżo wypiekanego chleba i swojskiej grochówki.

 

Mundurino 2016

Email Drukuj PDF

28 września 2016 w Parku Krajobrazowym Bażantarnia w Elblągu odbyła się czwarta edycja drużynowego biegu na orientację szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego  -  „MUNDURINO 2016”. W zawodach startowało 12 czteroosobowych drużyn z klas mundurowych.  Startujący zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez MIEJSKĄ KOMENDĘ POLICJI w ELBLĄGU, PLACÓWKĘ STRAŻY GRANICZNEJ w ELBLĄGU, 16 BATALION DOWODZENIA im. ZIEMII ELBLĄSKIEJ w Elblągu, ARESZT ŚLEDCZY w ELBLĄGU, KOMENDĘ MIEJSKĄ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Elblągu i NADLEŚNICTWO ELBLĄG. Organizatorem imprezy była Pani Anna Rybka-Nadolska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu.
Drużyna naszej szkoły w składzie:  Sandra Szmeil, Michał Junak, Maciej Nowicki, Przemysław Chmielewski zajęła 7 miejsce.

 

54 Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym po  Wysoczyźnie Elbląskiej. Tym razem pokonaliśmy 11 km. Rajd został zorganizowany przez Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu wraz z Urzędem Miejskim  w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nasza trasa to:

Bażantarnia pętla tramwajowa nr 2–szlak żółty –szlak niebieski –szlak czerwony -Elbląg Muzeum

Dwie uczestniczki rajdu Karolina Różańska i Sylwia Budka zdobyły I i II  miejsce w konkursie  krajoznawczo – przyrodniczym. Gratulujemy!

Rajd zakończył się grillowaną kiełbaską i ciepłą herbatką. Wszystkim dziękujemy za udział w rajdzie  i zapraszamy na następny.

 


Strona 7 z 36

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342310

Ulti Clocks content
1 (28).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15