Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wymiana Polsko ? Niemiecka 19-23.10.2015

Email Drukuj PDF

Nie od dzisiaj wiadomo, e uczniowie naszej szkoy uczestnicz w projektach wymian midzynarodowych.Ju po raz kolejny (niestety ostatni w tym roku) uczniowie ze szkoy w Dzierzgoniu wzili udzia w wymianie polsko-niemieckiej, ktra odbya si w dniach od 19.10 do 23.10.2015 roku. Tym razem to my mielimy okazj odwiedzi naszych zagranicznych kolegw z Korntal, pozna ich rodziny i codzienne ycie.

Przeamywanie barier jzykowych, ksztatowanie pogldw, zanik uprzedze i stereotypw - to tylko niektre zalety udziau w wymianie midzynarodowej. Kady dzie wyjazdu obfitowa w rozmaite zajcia w szkole, wsplne zabawy integracyjne jak rwnie wycieczki, do ktrych naleay midzy innymi: zwiedzanie ?Domu Historii Baden ? Wrttemberg? oraz niewtpliwy HIT wrd modziey polskiej, a mianowicie poznanie synnej na caym wiecie niemieckiej myli technicznej, czyli wizyta w muzeum Mercedesa, gdzie wszystko mona byo pozna od rodka. W napitym harmonogramie nie zabrako czasu wolnego, podczas ktrego uczniowie mieli okazj pozna miasto Stuttgart oraz sprbowa swoich si w obcych jzykach.

Niestety wszystko co dobre szybko si koczy i tak te byo tym razem. 5-dniowa, intensywna wizyta w Baden-Wrtembergii zleciaa w oka mgnieniu i ju w pitek 23 padziernika uczniowie musieli spakowa walizki, a wraz z nimi wspomnienia z caego pobytu w Niemczech. Niewtpliwie wyjazd ten by przygod ycia dla kadego z nas i miejmy nadziej, e dzierzgoska modzie bdzie wspominaa ten okres w samych ciepych sowach, a dyrekcja szkoy dooy wszelkich stara, aby wymiany stay si tradycj.

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 366807

Ulti Clocks content
1 (26).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
16 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Ambroży, Domarad,
Domarat, Joachim, Joachima, Roch

Do końca roku zostało 138 dni.
Zodiak: Lew

Zesp Szk im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgo

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15