Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wymiana Polsko – Niemiecka 19-23.10.2015

Email Drukuj PDF

Nie od dzisiaj wiadomo, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projektach wymian międzynarodowych.Już po raz kolejny (niestety ostatni w tym roku) uczniowie ze szkoły w Dzierzgoniu wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej, która odbyła się w dniach od 19.10 do 23.10.2015 roku. Tym razem to my mieliśmy okazję odwiedzić naszych zagranicznych kolegów z Korntal, poznać ich rodziny i codzienne życie.

Przełamywanie barier językowych, kształtowanie poglądów, zanik uprzedzeń i stereotypów - to tylko niektóre zalety udziału w wymianie międzynarodowej. Każdy dzień wyjazdu obfitował w rozmaite zajęcia w szkole, wspólne zabawy integracyjne jak również wycieczki, do których należały między innymi: zwiedzanie „Domu Historii Baden – Württemberg” oraz niewątpliwy HIT wśród młodzieży polskiej, a mianowicie poznanie słynnej na całym świecie niemieckiej myśli technicznej, czyli wizyta w muzeum Mercedesa, gdzie wszystko można było poznać od środka. W napiętym harmonogramie nie zabrakło czasu wolnego, podczas którego uczniowie mieli okazję poznać miasto Stuttgart oraz spróbować swoich sił w obcych językach.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak też było tym razem. 5-dniowa, intensywna wizyta w Baden-Würtembergii zleciała w oka mgnieniu i już w piątek 23 października uczniowie musieli spakować walizki, a wraz z nimi wspomnienia z całego pobytu w Niemczech. Niewątpliwie wyjazd ten był  przygodą życia dla każdego z nas i miejmy nadzieję, że dzierzgońska młodzież będzie wspominała ten okres w samych ciepłych słowach, a dyrekcja szkoły dołoży wszelkich starań, aby wymiany stały się tradycją.

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342393

Ulti Clocks content
1 (42).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15