Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Email Drukuj PDF

W dniach 4-9 listopada 24-osobowa grupa uczniw z dzierzgoskiego Norwida pod opiek pana dyrektora Jarosawa Drwigi oraz pani Agnieszki Baraskiej wyruszya na podbj sonecznej Italii. Spdzilimy w autokarze ponad dob z nadziej, e nasz trud zostanie nam wynagrodzony. Na miejscu,Wochy ukazay nam si od swojej ponurej strony: przez pierwsze trzy dni pada deszcz, jednak pogod zrekompensoway nam widoki, ktrych nie sposb zapomnie i opisa sowami - cuda architektury, grzyste tereny, tak odmienne od naszych, ale i rwnie tradycyjne woskie jedzenie, zaskakujce w smaku. Najlepszym dowodem na niezwyko tego miejsca s setki wykonanych przez nas zdj. Mielimy okazj zobaczy pikn Florencj, ktra swoj nazw przywodzi na myl kwiaty - tak wanie rnorodna jest pod wzgldem sztuki i budownictwa. W nastpnej kolejnoci odwiedzilimy kolebk kultury, jak jest Rzym. Spacerujc staroytnymi uliczkami, majc wok siebie ruiny budowli sprzed wiekw, moglimy poczu si, jakbymy podrowali w czasie. Ogromne wraenie wywaro na nas synne Koloseum i spektakularna Fontanna di Trevi. Uczt dla ducha by spotkanie z Papieem Franciszkiem na Placu witego Piotra. Na koniec udalimy si do rwnie fascynujcej Wenecji, miasta na wodzie. Urokliwe, ciasne uliczki, gondole sunce po szmaragdowej wodzie kanaw, sklepy przycigajce rnorodnymi szklanymi wyrobami i synnymi, karnawaowymi maskami...Wszystko to sprawiao, e czulimy si jak w innej rzeczywistoci. Wyjazd by dla nas niesamowitym dowiadczeniem i przeyciem, zobaczenie wszystkich tych rzeczy, ktre do tej pory ogldalimy jedynie na filmach - ekscytujce i wrcz magiczne. Z alem pakowalimy nasze bagae i sadowilimy si w autokarze, gdy przyszo nam wraca do Polski. Obiecalimy sobie, e jeszcze kiedy si tam spotkamy, bo, zgodnie z wrb Fontanny di Trevi, wrzucajc do niej monet, odwiedzimy Rzym ponownie. Mamy te nadziej, e w rwnie wspaniaym skadzie.

Konrad Abramczyk

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 366818

Ulti Clocks content
1 (64).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
16 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Ambroży, Domarad,
Domarat, Joachim, Joachima, Roch

Do końca roku zostało 138 dni.
Zodiak: Lew

Zesp Szk im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgo

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15