Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

4-9.11.2016 wycieczka do Włoch

Email Drukuj PDF

W dniach 4-9 listopada 24-osobowa grupa uczniów z dzierzgońskiego Norwida pod opieką pana dyrektora Jarosława Drwięgi oraz pani Agnieszki Barańskiej wyruszyła na podbój słonecznej Italii. Spędziliśmy w autokarze ponad dobę z nadzieją, że nasz trud zostanie nam wynagrodzony. Na miejscu,Włochy ukazały nam się od swojej ponurej strony: przez pierwsze trzy dni padał deszcz, jednak  pogodę zrekompensowały nam  widoki, których nie sposób zapomnieć i opisać słowami - cuda architektury, górzyste tereny, tak odmienne od naszych, ale i również tradycyjne włoskie jedzenie, zaskakujące w smaku. Najlepszym dowodem na niezwykłość tego miejsca są setki wykonanych przez nas zdjęć. Mieliśmy okazję zobaczyć piękną Florencję, która swoją nazwą przywodzi na myśl kwiaty - tak właśnie różnorodna jest pod względem sztuki i budownictwa. W następnej kolejności odwiedziliśmy kolebkę kultury, jaką jest Rzym. Spacerując starożytnymi uliczkami, mając wokół siebie ruiny budowli sprzed wieków, mogliśmy poczuć się, jakbyśmy podróżowali w czasie. Ogromne wrażenie wywarło na nas słynne Koloseum i spektakularna Fontanna di Trevi. Ucztą dla ducha był spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Placu Świętego Piotra. Na koniec udaliśmy się do równie fascynującej Wenecji, miasta na wodzie. Urokliwe, ciasne uliczki, gondole sunące po szmaragdowej wodzie kanałów, sklepy przyciągające różnorodnymi szklanymi wyrobami i słynnymi, karnawałowymi maskami...Wszystko to sprawiało, że czuliśmy się jak w innej rzeczywistości. Wyjazd był dla nas niesamowitym doświadczeniem i przeżyciem, zobaczenie wszystkich tych rzeczy, które do tej pory oglądaliśmy jedynie na filmach - ekscytujące i wręcz magiczne. Z żalem pakowaliśmy nasze bagaże i sadowiliśmy się w autokarze, gdy przyszło nam wracać do Polski. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze kiedyś się tam spotkamy, bo, zgodnie z wróżbą Fontanny di Trevi, wrzucając do niej monetę, odwiedzimy Rzym ponownie. Mamy też nadzieję, że w równie wspaniałym składzie.

Konrad Abramczyk

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342398

Ulti Clocks content
1 (17).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15