Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Rodzica

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 8 lutego odbył się już po raz czwarty Dzień Rodzica. W programie spotkania znalazło się podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej za pierwszy semestr. Pan Dyrektor przedstawił uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w nauce, frekwencję i najlepsze zachowanie, wyczytał  również uczniów ze 100% frekwencją. Prymusom z każdej klasy zaproponował tradycyjnie w kwietniu wycieczkę, tym razem w planach Bieszczady i okolice. Rodzice i opiekunowie, racząc się pysznym ciastem, owocami i kawą, obejrzeli prezentacje i pokazy różnorodnych zainteresowań, pasji oraz hobby w wykonaniu uczniów, jak i nauczycieli.

Wielkie wrażenie na wszystkich wywarł pokaz tańca standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu ucznia klasy III LO- Marcina Żelaznego, który doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie od siedmiu lat pod okiem mistrzów i obecnie prezentuje klasę B. Rodzice na własne oczy przekonali się, ile osiągnął już w tej dziedzinie tańcząc przed nimi ze swoją partnerką Dominiką Szpaczyńską. Nie mniej interesujący okazał się pokaz serwowania ananasa w wykonaniu Dyrektora naszej szkoły, który ze zręcznością prawdziwego Master Chefa, szybko, sprawnie i z humorem "rozebrał"  ananasa na części pierwsze dwoma sposobami. Zebrani mogli podziwiać również sztukę carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach, w której specjalizuje się Pani Wioleta Żuchowska- wicedyrektor szkoły. Razem z uczennicą kl. III Technikum- Michaliną Badeńską zaprezentowały kunsztowne rzeźby wykonane w żółtych i zielonych melonach oraz efektowne kompozycje wykonane z rzepy, buraka, ananasa, czy banana. Te piękne rzeźby, w drodze losowania trafiły w ręce zaskoczonych i zadowolonych rodziców. Uczniowie z Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali okolicznościowe nakrycie stołu na romantyczne spotkanie, a nawet umożliwili rodzicom sprawdzenie swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Spotkanie zakończyło się prezentacją fryzury wieczorowej z długich włosów przygotowanej przez Dominikę Szutko- uczennicę klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i jednocześnie laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosłą Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego w Gdańsku. Zebrani mogli podziwiać również umiejętności fryzjerskie Adrianny Żaboklickiej - naszej absolwentki, która na co dzień  pracuje we własnym Salonie Fryzjerskim Ada w Starym Dzierzgoniu. Ponadto rodzice wpisywali się do Złotej Księgi i głosowali na najciekawsze fotografie wykonane przez członków Szkolnego Koła Fotograficznego LUX .

Na każdego rodzica czekały biuletyny z życia naszej szkoły oraz niespodzianka- szkolny kalendarz na rok 2017 ze zdjęciami uczniów z różnych uroczystości, wyjazdów, akcji i wycieczek.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, cieszymy się z frekwencji rodziców i opiekunów. Zapraszamy na pełen niespodzianek Dzień Rodzica już za rok :)

M.Z.

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342418

Ulti Clocks content
1 (5).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15