Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

VIII Przegląd Kabaretów Szkolnych

Email Drukuj PDF

Gminna Koalicja Na Rzecz Rozwoju Bibliotek już po raz ósmy zorganizowała Przegląd Kabaretów Szkolnych pod hasłem: „ Świat bohaterów literackich”. W tym roku odbył się on 11 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.

Grupa "Zielone Żabki" z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu zaprezentowała kabaret pt. "Deszczowy Król" Doroty Gellner. Wychowawca Mariola suwalska. Grupa "Fioletowe Motylki" wystąpiła w kabarecie pt. „Jak miesiące nowy rok obdarowywały". Wychowawca Mirosława Zapała. Kabaret PAKA ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu przedstawił Skecz „Bajkowe stacyjkowo” Opiekunowie: Grażyna Kamieniarz i Magdalena Kwiatkowska. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu wystąpili w monumentalnym przedstawieniu z dużą ilością aktorów: "Od Śnieżki do Katniss. Bohaterowie i hero". Opiekun: Elżbieta Gorzeja. Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu wystąpił z adaptacją „Wędrówek Małego Księcia”. Uczniowie z klas: III T, I T wcielili się w wybrane postacie literackie: Mały Książę: Konrad Abramczyk, Róża: Alicja Zasowska, Narrator: Karolina Różańska, Król: Dominik Figur, Pyszałek: Martyna Mazurek, Pijak: Małgorzata Lewandowska, Latarnik: Karolina Solka, Lisek: Dorota Sinko. Opiekun: Dorota Łastowska.

Wszystkie zespoły aktorskie nagrodzone zostały gromkimi brawami, statuetką VIII Przeglądu Kabaretów Szkolnych, dyplomem i słodkim upominkiem.

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 593
Zakładki : 3
Odsłon : 339466

Ulti Clocks content
1 (44).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Środa
20 Września 2017
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15