Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Email Drukuj PDF

Kwiecie od lat kojarzy nam si z wycieczk dla uczniw w rne zaktki Polski. Kolejna wyprawa za nami, tym razem na szlaki wojewdztwa podkarpackiego. W dn. 17.04.- 22.04.2017 r. zwiedzilimy z przewodnikiem najciekawsze miejsca w Sandomierzu, a pniej rne wiksze i mniejsze zaktki Bieszczad. W Sandomierzu nazywanym niekiedy " maym Rzymem" zwiedzilimy Bazylik Katedraln z XIV wieku, wchodzilimy sze piter do gry na taras widokowy Bramy Opatowskiej, aby podziwia panoram miasta. Bylimy przed Domem Dugosza, Collegium Gostomianum, Ratuszem i Zamkiem. Na Rynku szukalimy ladw bytnoci serialowego Ojca Mateusza. W siedzibie Chorgwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej spdzilimy czas na wietnej zabawie z rycerzem ukaszem przymierzajc zbroje rycerskie z rnych epok i ogldajc ekspozycj broni, typu: piki, halabardy, wcznie, miecze, topory, rapiery, tarcze, hemy, hakownice, czy muszkiety. Pord tajemniczych pomieszcze zbrojowni znalelimy te siedzib "katowni" z dybami, prgierzem i maskami habicymi. Nastpnego dnia - kolejne atrakcje. Tym razem najpierw wyjazd na Sowacj do Muzeum Sztuki Nowoczesnej A. Warhola w Medzilaborcach, gdzie moglimy podziwia unikatowe prace czoowej osobistoci sztuki XX wieku Andy'ego Warhola - krla pop-artu, a take dziea wspczesnych artystw krajowych i zagranicznych. A pniej przejazd autokarem do Centrum Dziedzictwa Szka w Kronie, aby uczestniczy w interaktywnych pokazach produkcji i zdobienia szka oraz zakupi szklane pamitki w firmowym sklepie. Na miejscu moglimy obejrze ekspozycje prezentujce nie tylko szko artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twrcw, ale rwnie szko uytkowe. Aby atrakcjom stao si zado, nie moglimy w drodze powrotnej do naszego pensjonatu pomin ruin Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, gdzie jak wiadomo powstaa "Zemsta" Aleksandra Fredry. Po sesji zdjciowej na murze granicznym i w interaktywnej redniowiecznej sali tortur, wszyscy chtni korzystali z atrakcji w Parku Wodnym "Aquarius" w Lesku. Zaopatrzeni w cieplejsze kurtki, czapki i szaliki nastpnego dnia naszej wycieczki wyruszylimy na Ma Obwodnic Bieszczadzk liczc 93 km przez 25 miejscowoci obfitujcych w zabytki i atrakcje turystyczne. Podziwialimy pikne widoki na gry, a dziki aktywnemu zaangaowaniu modziey wysuchalimy ciekawostek o zaktkach nie tylko Ciniasko- Wetliskiego Parku Krajobrazowego, ale rwnie Parku Krajobrazowego Doliny Sanu i Parku Krajobrazowego Gr Sonnych. Jechalimy wzdu Zalewu Soliskiego, wic na najwyszej zaporze w Polsce majcej 81,8 m wysokoci i 664 m dugoci urzdzilimy sobie may rekonesans fotograficzny. I chocia wiatr targa nami na prawo i lewo, dla takich widokw warto byo zmarzn. Ten dzie zakoczylimy po raz kolejny chwil relaksu w Parku Wodnym w Lesku. Ostatniego dnia naszej wyprawy w kocu pojawio si soce, wic w radosnych nastrojach najpierw uczestniczylimy w twrczych warsztatach ceramicznych, gdzie pracujc z glin tworzylimy wasne naczynia od podstaw, a nawet prbowalimy ozdabia je tradycyjn bolesawieck metod stempelkow. Po twrczej pracy by czas na kiebask z ogniska, a na koniec zwiedzanie centrum Leska oraz chwila na bieszczadzkie gadety i pamitki. I tak oto upyn nam ostatni dzie naszej wycieczki. Wspaniaa atmosfera, uczniowie z poczuciem humoru, liczne atrakcje, zimowo- wiosenna aura- to wszystko zoyo si na to, aby rzec, e kolejna nasza wycieczka za wyniki w nauce bya udana i tradycyjnie niech auj Ci, ktrzy z nami nie pojechali.

M. Z.

 

Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 366839

Ulti Clocks content
1 (37).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
16 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Ambroży, Domarad,
Domarat, Joachim, Joachima, Roch

Do końca roku zostało 138 dni.
Zodiak: Lew

Zesp Szk im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgo

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15