Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Biblioteka czynna pn-pt od 8-14


VIII Przegląd Kabaretów Szkolnych

Email Drukuj PDF

Gminna Koalicja Na Rzecz Rozwoju Bibliotek już po raz ósmy zorganizowała Przegląd Kabaretów Szkolnych pod hasłem: „ Świat bohaterów literackich”. W tym roku odbył się on 11 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.

Grupa "Zielone Żabki" z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu zaprezentowała kabaret pt. "Deszczowy Król" Doroty Gellner. Wychowawca Mariola suwalska. Grupa "Fioletowe Motylki" wystąpiła w kabarecie pt. „Jak miesiące nowy rok obdarowywały". Wychowawca Mirosława Zapała. Kabaret PAKA ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu przedstawił Skecz „Bajkowe stacyjkowo” Opiekunowie: Grażyna Kamieniarz i Magdalena Kwiatkowska. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu wystąpili w monumentalnym przedstawieniu z dużą ilością aktorów: "Od Śnieżki do Katniss. Bohaterowie i hero". Opiekun: Elżbieta Gorzeja. Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu wystąpił z adaptacją „Wędrówek Małego Księcia”. Uczniowie z klas: III T, I T wcielili się w wybrane postacie literackie: Mały Książę: Konrad Abramczyk, Róża: Alicja Zasowska, Narrator: Karolina Różańska, Król: Dominik Figur, Pyszałek: Martyna Mazurek, Pijak: Małgorzata Lewandowska, Latarnik: Karolina Solka, Lisek: Dorota Sinko. Opiekun: Dorota Łastowska.

Wszystkie zespoły aktorskie nagrodzone zostały gromkimi brawami, statuetką VIII Przeglądu Kabaretów Szkolnych, dyplomem i słodkim upominkiem.

 

Czytanie w Tęczowym Przedszkolu- 31.03.2017r.

Email Drukuj PDF

Szkolni Emisariusze Książek z klasy I T, po raz kolejny odwiedzili dzieci  z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Czytali wierszyki i opowiadanie dotyczące chorowania i zdrowienia. Przy okazji wywiązała się dyskusja na temat zdrowia i leczenia różnych chorób.


 

Czytanie na zawołanie: Wszystko o kobietach

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Kobiet,  we wszystkich klasach w szkole, została przeprowadzona akcja: Czytanie na zawołanie- Wszystko o kobietach. Uczniowie czytali  wiersze o kobietach autorstwa polskich poetów pochodzące z różnych epok literackich. W nagrodę czytający otrzymali symboliczny kwiatek( panowie przekazywali go paniom), słodki upominek i zakładkę do książki.


 

Wizyta u Błękitnych Rybek

Email Drukuj PDF

W ramach Międzypokoleniowego Czytania, 06.03.2017roku, Emisariusze Książek z klasy I T: Karolina Różańska, Karolina Solka, Małgorzata Lewandowska, Dominik Figur odwiedzili grupę Błękitnych Rybek z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Tematem czytanych utworów było chorowanie. Uczniowie w zabawny i „zabawowy” sposób zaprezentowali utwory:  Jana Brzechwy: Żaba, Katar, Stanisława Jachowicza: Chory kotek oraz fragment książki Francesci Simon : Koszmarny Karolek rządzi porządnie. Przedszkolaki uważnie słuchały utworów i umiały  prawidłowo odpowiedzieć na zadane do tekstów pytania. Była też zabawa stetoskopem  – hmm, po której stronie znajduje się serce? – oraz występ duetu „małych artystów”, którzy zaśpiewali i pokazali scenkę do piosenki: Marzec.


 

Klasowe bestsellery

Email Drukuj PDF

KLASOWE BESTSELLERY

Ranking najciekawszych książek przeczytanych przez uczniów w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

(Książki zakupiono  do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa )

Klasa I T

1. Gwiazd naszych wina– J. Green
2. Igrzyska śmierci– S. Collins
3. Zmierzch– S. Meyer
4. Niezgodna– V. Roth
5. After– A. Todd
6. Skazani na ból– A, Lingas–Łoniewska
7. Wiedźmin– A. Sapkowski
8. Ocalić jeńców! Tajna misja amerykańskiego pilota w okupowanej przez sowietów Polsce  – L. Trimble
9. Podróż do miłości– S. Lynn
10. Harry Potter– J. K. Rowling
11. Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego– M. Krzymowski

Klasa I LO

1. Miasto popiołów – C. Clare
2. Pamiętnik narkomanki – B. Rosiak
3. My, dzieci z dworca ZOO – Christiane F.
4. W dżungli podświadomości – B. Pawlikowska
5. Papierowe miasta – J. Green
6. Piekło ISIS – S. Kasiki
7. After (seria) –  A. Todd
8. Trzy metry nad niebem – F.Moccia
9. Wróć, jeśli pamiętasz – G. Forman
10. Dziewczyny od Versace – C. Kendall

Więcej…
 

Bawmy dobrze się w Andrzeja…

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 30 listopada, żeby tradycji stało się zadość, odbyły się wróżby andrzejkowe. Biblioteka szkolna zamieniła się w prawdziwą Jaskinię Wróżb, w której wróżki  i „wróżowie”  wykorzystując swój dar przekonywania, przepowiadali przyszłość  szkolnym kawalerom, pannom i nie tylko.  A wróżby były pomysłowe i różnorodne - od tradycyjnego serca przebitego strzałą,  magicznego wosku, drzewka szczęścia, szpilek prawdy, rzutu kostkami po zaczarowaną kulę i wróżbę dla odważnych. Były także cukierki i ciastka z wróżbą- te ostatnie upieczone przez klasę II technikum o profilu gastronomicznym.

Uczniowie wyszli także przed szkołę, by wróżyć przechodniom na ulicy i rozdawać smakołyk z przepowiednią. Każdy Andrzej dostał upominek w postaci świątecznej bombki. Po południu tradycyjnie odwiedziliśmy członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin w Dzierzgoniu.

W przygotowaniu imprezy oraz we wróżbach wzięła udział młodzież z  klas pierwszych technikum  i zasadniczej szkoły zawodowej w składzie:  Martyna Tomczyk, Kinga Wichert, Sandra Dordzik, Julia Jarzembińska, Sara Nowicka, Ewelina Kaniecka, Wiktoria Bączek, Karolina Solka, Karolina Różańska, Karolina Sokołowska, Małgorzata Lewandowska, Marzena Kruszyńska, Dorota Sinko, Aleksandra Malec, Agata Budzińska, Dominik Figur, Filip Orłowski, Szymon Jaciw. Silnej „grupie pod wezwaniem” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, bezinteresowność i fajną zabawę.

D.Ł.

 

Kącik Dobrej Książki - listopad

Email Drukuj PDF

„Później mówiono, że człowiek ten  nadszedł od północy, do Bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. Było późne popołudnie i kramy powroźników i rymarzy były już zamknięte, a uliczka pusta. Było ciepło a człowiek ten miał na sobie czarny płaszcz narzucony na ramiona. Zwracał uwagę. Zatrzymał się przed gospodą „ Stary Narakort”, postał chwilę, posłuchał gwaru głosów. Gospoda jak zwykle o tej porze była pełna ludzi. Nieznajomy nie wszedł do „ Starego Narakortu”. Pociągnął konia dalej, w dół uliczki. Tam była druga karczma, mniejsza, nazywała się „Pod Lisem”(…)- Izby na nocleg szukam. – Nie ma- burknął karczmarz, patrząc na buty gościa zakurzone i brudne. – W „Starym Narakorcie” pytajcie. –Tu bym wolał. – Nie ma. – Karczmarz rozpoznał wreszcie akcent nieznajomego. To był Riv. – Zapłacę, rzekł obcy cicho, jakby niepewnie. Wtedy właśnie zaczęła się ta cała paskudna historia”.

Miłośnikom fantasy polecam książkę Andrzeja Sapkowskiego „Ostatnie życzenie” zakupionej, tak jak pozostałe części  sagi, do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa. Jest to zbiór opowiadań rozpoczynający sagę o Geralcie z Rivii –wiedźminie. W utworze nie brakuje  ciekawych zwrotów akcji, różnorodnych przygód. Sapkowski wprowadza w świat magii i czarów, potworów, strzyg, rusałek, upiorów, ludzi, gnomów, czarowników, w odwieczną walkę dobra ze złem. Ukazuje miłość, nienawiść, zdrady, pojednania, wyzwania i zamyka to wszystko w bardzo obrazowym świecie fantasy. Gorąco polecam!

 

 

 

W świecie bohaterów Andrzeja Sapkowskiego

Email Drukuj PDF

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ( współpraca ze środowiskiem lokalnym) 09.11.2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyła młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu z nauczycielem bibliotekarzem panią  Elżbietą Błędzką-Gorzeją. Hasło imprezy czytelniczej:Book to book, zamiast Facebook. Spotkanie z książką i filmem. W świecie bohaterów Andrzeja Sapkowskiego było wezwaniem do czytania książek jako alternatywa dla facebooka. W miłej, swobodnej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach, przygotowanych przez klasę II technikum gastronomicznego, dyskutowaliśmy o „Ostatnim życzeniu” A. Sapkowskiego. Ten zbiór opowiadań wprowadza  w sagę o Geralcie z Rivii – wiedźminie, „mistrzu magii i miecza tajemną sztuką wyuczonego, by strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi”. Rozmawialiśmy o świecie wartości głównego bohatera, jego czynach, cechach charakteru, opisywaliśmy świat przedstawiony –szczególnie skupiliśmy się na postaciach fantasy, których jest w powieści bardzo dużo. Swoje wizje porównywaliśmy z serialem Wiedźmin w reż. Marka Brodzkiego,  cz.1 Dzieciństwo ( fragmenty). Szczegółowo skupiliśmy się na trzech historiach: Strzygi, czyli królewny Addy i Foltesta, Pavetty, księżniczki Cintry i „Jeża” z Elenwaldu oraz dżina z lampy. Uczniowie okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie fantasy a szczególnie w opowiadaniu historii z książki Andrzeja Sapkowskiego. Następne spotkanie z tego cyklu dotyczyć będzie powieści Suzane Collins, Igrzyska śmierci. Serdecznie zapraszamy do dyskusji na temat tej poczytnej i wartościowej książki.

D.Ł.

 

Spis książek zakupionych w ramach NPRC

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze spisem książek, które zostały zakupione do biblioteki Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozycje książkowe wybrano w wyniku sondy czytelniczej przeprowadzonej wśród młodzieży wszystkich klas Zespołu Szkół, po zasięgnięciu opinii nauczycieli, Rady Rodziców, po konsultacji z Bibliotek ą Publiczną w Dzierzgoniu.

Spis książek (kliknij aby obejrzeć/pobrać) plik w formacie *.PDF

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny: Tu i tam czytam

Email Drukuj PDF

28.10. 2016 roku rozstrzygnięty został  Szkolny Konkurs Fotograficzny: Tu i tam czytam. Bohaterami zdjęć były książki  i ludzie. Wzięło w nim udział 12 osób reprezentujących klasy liceum, technikum oraz zasadniczą  szkołę  zawodową. Jury w składzie; przewodnicząca p. Wioletta Żuchowska, członkowie : p. Bożena Stańczak,  p. Monika Pawlik-Liszewska, p. Elżbieta Paurowska, p. Adrianna Wójtowicz dokonało oceny prac, przyznało nagrody i wyróżnienia. I miejsce zdobyła Milena Bednarska z kl. IV T, II miejsce Łukasz Suprun z kl. III T, III miejsce Klaudia Jarzembińska z kl. II T, Wyróżnienia przyznano: Małgorzacie Lewandowskiej  z kl. I T i Patrykowi Paw z kl. III ZSZ. Została także wylosowana nagroda publiczności. Otrzymała ją Milena Kucińska z kl. II LO.

Serdecznie gratulujemy!

 

Wykład-prezentacja dla rodziców w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.

Email Drukuj PDF

W ramach realizowanych przez szkołę zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 19.10.2016 roku ogólne zebranie z rodzicami poprowadziła pani Elwira Tomasiak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sztumie. Spotkanie dotyczyło roli czytania w życiu dzieci i młodzieży. Rodzice mogli posłuchać o korzyściach płynących z kontaktu z książką takich jak na przykład: poszerzanie pamięci, wyobraźni, wiedzy, słownictwa, emocji, empatii i wielu innych obszarów rozwoju człowieka. W dobie daleko rozwiniętej cyfryzacji znaczenie czytania wcale nie maleje, wręcz przeciwnie- jest coraz bardziej konieczne. Można odnieść wrażenie, że młodzież mało czyta jednak, gdy się z nimi rozmawia, okazuje się, że mają potrzebę czytania, potrzebują tylko pozytywnych bodźców, by sięgnąć po odpowiednią literaturę. W tym momencie dużą rolę odgrywa środowisko dziecka, więc także dom rodzinny. Ciekawostką było stwierdzenie, że czytanie książek łagodzi i w pewnym sensie wstrzymuje rozwój choroby alzheimera oraz przedłuża nam życie średni o dwa lata!

Wykład pani pedagog podobał się rodzicom. Uświadomił wiele ważnych spraw, o których nie pamięta się na co dzień, a które mają wpływ na jakość życia dzieci w przyszłości.

Przy okazji spotkania, nauczyciel bibliotekarz zachęcił rodziców do korzystania ze szkolnej biblioteki, przekazał zainteresowanym rodzicom spis literatury przydatnej w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Poniżej zamieszczamy „Literaturę dla rodziców” z ponownym zaproszeniem do korzystania ze szkolnego księgozbioru.

SPIS KSIĄŻEK DLA RODZICÓW

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu można wypożyczyć książki, poradniki z zakresu: uzależnienia, zdrowy tryb życia, wychowanie dzieci, pokonywanie trudności życiowych (psychologia), problemy cyfrowego dzieciństwa i młodości, niepełnosprawność

1. J. Vetulani, M. Mazurek, A w konopiach strach
2. R.R. Jacoby, Cukier cichy zabójca
3. B. Pawlikowska, Narkotyki, anoreksja i inne sekrety
4. Picie. Opowieść o miłości
5. Porozmawiajmy o… Narkotyki
6. J. Gabrysiak, Czy można ograniczyć ryzyko uzależnienia?
7. J.U. Rogge, Agresja a wychowanie. Czy dzieci mają prawo do agresji?
8. J.l. Paner, Dramaty ludzkiego życia

9. L. Carroll, J, Tober, Dzieci indygo. Nowe dzieci przybyły

10. Ks. M. Dziewiecki, Ochronić życie
11. S. Kozak, Patologia cyfrowego dzieciństwa i młodości
12. K. Piersa, Komputerowy ćpun
13. M. Spitzer, Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci.
14. E. Leger, Jak dzieci uczą się wartości
15. G. i B. Ulsamer. Zasady życia w rodzinie
16. G. Preuschoff, Siedem kluczy do szczęścia dziecka
17. E. de Bono, Jak myśleć sprawniej
18. M. Taraszkiewicz, C. Rose, Atlas efektywnego uczenia się
19. N. Vujicic, Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń
20. L. J. Pfiffner, Wszystko o ADHD
21. R. Brett, Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
22. D. Lovato, Bądź swoją siła przez 365 dni w roku
23. B. Pawlikowska, W dżungli podświadomości
24. E. Zubrzycka, Alkohol i jego tajemnice
25. W. Eichelberger, Quest. Twoja droga do sukcesu
26. V. Albisetti, Szczęśliwi mimo wszystko
27. V. Albisetti, Tęsknota serca, czyli jak być spełnionym i szczęśliwym
28. J. Murphy, Potęga podświadomości

29. P. Żyłka, J. Kaczkowski, Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość

 

Spotkanie z twórcą literatury o regionie

Email Drukuj PDF

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 03.11.2016 r. w naszej szkole gościł twórca literatury o regionie pan Janusz Namenanik. W spotkaniu   udział  wzięli uczniowie  klas liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Pan Namenanik jest twórcą książek o Dzierzgoniu: Dzierzgoń, szkice z dziejów miasta, Dzierzgoń, podróż sentymentalna oraz licznych artykułów na temat miasteczka w prasie lokalnej. Na spotkaniu z młodzieżą pisarz przybliżył swój warsztat pracy, opowiedział  o tym, jak zdobywa informacje do swoich publikacji. Pokazał między innymi jak korzystać z w Wirtualnej Biblioteki Kujawsko-Pomorskiej, gdzie można znaleźć sporo informacji źródłowych o naszym regionie. Jako dzierzgońską ciekawostkę opowiedział historię najstarszego  zabytku - staropruskiej figury  bożka Portimposa wykutego w granitowym kamieniu. Ciekawostką była też opowieść o wierzy widokowej na Wzgórzu Zamkowym, jej lokalizacji oraz wymiarach. Spotkanie uświadomiło zgromadzonym, że Dzierzgoń ma bogatą  i bardzo ciekawą historię, o której można poczytać w książkach pana Janusza a przede wszystkim obejrzeć przedwojenne zdjęcia Dzierzgonia, które zachwycają.


D. Ł.

 

Warsztaty Decoupage

Email Drukuj PDF

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zakupione zostały książki służące rozwojowi talentów i zainteresowań uczniów. Do takich należą książki o technice decoupage. Z francuskiego słowo „decouper” oznacza „wycinać” i odnosi się do sztuki ozdabiania papierowymi wycinankami różnych przedmiotów dużych i małych. Najprościej mówiąc technika ta polega na wycinaniu, wydzieraniu wybranego obrazka (najczęściej z ozdobnych papierowych serwetek, chociaż to zależy od techniki, jaką się stosuje), naklejaniu go na przedmiot i malowaniu całości kilkoma warstwami lakieru. Atrakcyjność techniki polega na tym, że każdy może spróbować swoich umiejętności korzystając z gotowych wzorów i stwarzając dzięki nim coś niezwykłego, coś co wygląda jak namalowane…

W naszej szkole 26.10.2016r. odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe poświecone zdobniczej technice decoupage.  Poprowadziła je pani Krystyna Mazur- miłośniczka prac rękodzielniczych, która chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas pierwszych liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ( chociaż wśród uczestników znalazł się również uczeń klasy drugiej liceum). Uczniowie i zainteresowani nauczyciele uczyli się ozdabiać styropianowe bombki wycinankami z papierowych serwetek. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe    a efekt końcowy był zaskakujący.

D.Ł.

 

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Email Drukuj PDF

Mamy dobrą wiadomość dla czytelników biblioteki szkolnej oczekujących na nowości wydawnicze  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przyszła już pierwsza dostawa! Jeszcze tylko wpis do ksiąg inwentarzowych i można  ustawiać się w kolejce po fajne książki!


 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Email Drukuj PDF

Rząd podjął uchwałę o realizacji w latach 2016-2020 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program obejmuje trzy priorytety – za dwa odpowiada Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzeci należy do Ministra Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu. Do końca 2016 roku będziemy realizować Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W tym celu młodzież Zespołu Szkół ( liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa) podejmie szereg działań promujących czytelnictwo w szkole i środowisku lokalnym. Zostaną także zakupione nowości wydawnicze z przeznaczeniem dla liceum, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Quo vadis, Domine … Narodowe czytanie

Email Drukuj PDF

Już po raz trzeci Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek zorganizowała akcję Narodowego Czytania. W sobotni poranek 3 września zebraliśmy się na dziedzińcu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, by czytać fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.   Imprezę prowadziła uczennica  gimnazjum im. Jana Pawła II oraz naszej szkoły, czyli Zespołu szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Słowną interpretację powieści rozpoczęła Burmistrz Dzierzgonia, pani Elżbieta Domańska, czytali również: prezes RTI, pan Leszek Sarnowski, dyrektor dzierzgońskiego gimnazjum, pan Maciej Karabin, aktorka pochodząca z Dzierzgonia ,pani Marta Lewandowska oraz nauczyciele, uczniowie i absolwenci dzierzgońskich szkół. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Małgorzata Lewandowska, Karolina Solka, Dorota Sinko, Wiktoria Tomaszewska, Milena Kucińska, Jakub Kaczmarek, Weronika Dąbrowska, Klaudia Jarzembińska, Agata Pliszka, Klaudia Biłas, pani Dorota Łastowska.  Pomocą techniczną,  sprzedażą i reklamą książek oraz pamiątek o Dzierzgoniu zajęli się Dominik Figur i Piotr Skrzypski.  Serdecznie dziękujemy za udział w nietypowej imprezie kulturalnej.

 

Narodowe Czytanie

Email Drukuj PDF

Łączy nas czytanie!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza –ponadczasowej powieści o Rzymie z czasów Nerona.

Czytanie  odbędzie się 3 września (sobota) przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury ( w razie złej pogody w Sali Widowiskowej DOK). Zaczynamy od godziny 10.00 i czytamy do godziny 14.00. Szczegółowe informacje na plakatach rozwieszonych w szkole i w mieście.

Posłuchaj jak inni czytają lub sam  weź książkę do ręki!

Przyjdź, chociaż na chwilę, to nic nie kosztuje!

Czas przeznaczony na czytanie, nigdy nie jest czasem straconym!

Czytanie jest cool!

Liczymy na Was!!!

 


Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342414

Ulti Clocks content
1 (60).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15