Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Słowa są czynu testamentem

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Koło turystyczne KOMPAS

54 Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym po  Wysoczyźnie Elbląskiej. Tym razem pokonaliśmy 11 km. Rajd został zorganizowany przez Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu wraz z Urzędem Miejskim  w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nasza trasa to:

Bażantarnia pętla tramwajowa nr 2–szlak żółty –szlak niebieski –szlak czerwony -Elbląg Muzeum

Dwie uczestniczki rajdu Karolina Różańska i Sylwia Budka zdobyły I i II  miejsce w konkursie  krajoznawczo – przyrodniczym. Gratulujemy!

Rajd zakończył się grillowaną kiełbaską i ciepłą herbatką. Wszystkim dziękujemy za udział w rajdzie  i zapraszamy na następny.

 

41 Elbląski Wiosenny Rajd "EL-WI-RA"

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny Koło Turystyczne “Kompas” wzięło udział w corocznym, wiosennym rajdzie “EL-WI-RA”. Tym razem do pokonania mieliśmy 10 kilometrów.
Nasza trasa to Pagórki –Czarna droga– Kadyny. Podczas rajdu mogliśmy zobaczyć pomniki przyrody m.in. Dąb Barzyńskiego, Rezerwat Przyrody Lasów Kadyńskich oraz zwiedzić słynną stadninę koni w Kadynach. Na zakończenie naszej przygody oczywiście niezbędny element czyli ognisko, kiełbaski i konkursy dla uczestników.
Warto nadmienić, że 41 Rajd Wiosenny “EL-WI-RA” był realizacją Programu Edukacyjnego „Uczyć się, aby być" oraz uczczeniem 110 rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.
Dziękuję wszystkim za udział I zapraszam do udziału w następnej przygodzie.

A. Barańska


Emotikon grin

 

53 Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny Szkolne Koło Turystyczne „Kompas” wzięło udział w rajdzie pieszym. Organizatorem rajdu byli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu wraz z Urzędem Miejskim w Elblągu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwem Powiatowym w Elblągu i Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Nasza trasa: Bażantarnia pętla tramwajowa nr 2–szlak żółty –szlak niebieski –szlak czerwony – Park Dolinka -Elbląg Muzeum - łącznie 11 km.
Na mecie przy muzeum uczestnicy rajdu mogli skosztować chleba ze smalcem, kiełbasek oraz waty cukrowej. Mogliśmy uczestniczyć również w jarmarku historycznym i zwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Warto przypomnieć, że rajd zorganizowany był w ramach Światowego Dnia Turystyki.
A. Barańska

 

52 Rajd Jesienny po Wysoczyźnie Elbląskiej

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu powstało Koło Turystyczne, które wkrótce stanie się oficjalnym członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Oddziału Ziemi Elbląskiej. Już w sobotę 27 września zadebiutowaliśmy podczas 52 Rajdu Jesiennego po Wysoczyźnie Elbląskiej przemierzając trudny szlak zielony tzw. „Ścieżka Jaszczurek” o długości 9km. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Stagniewie, a zakończyliśmy w Bażantarni. Młodzież wraz z opiekunkami Koła p. Wiolettą Żuchowską oraz p. Agnieszką Barańską dzielnie pokonywała trudne odcinki szlaku, tj. ruchome kładki, czy wzniesienia. Na mecie czekało na nas duże ognisko oraz kiełbaski. Uczniowie wzięli również udział w konkursie krajoznawczym i otrzymali nagrody, a co najważniejsze podczas tak aktywnie spędzonego dnia to to, że pogoda i humory dopisały!

 


Plikownia

Archiwum

Serwis dla nauczycieli

Ankiety

Użytkowników : 3
Artykułów : 594
Zakładki : 3
Odsłon : 342395

Ulti Clocks content
1 (21).jpg

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


moodlelogo


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

82-440 Dzierzgoń

ul. Gen. A. Zawadzkiego 15